Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policjantki z wizytą u Krasnoludków i Orzeszków


sliderO tym, że warto uczyć się zasad bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy już  od przedszkolaka – to wiadoma sprawa. Grupa Krasnoludków i Orzeszków – przedszkolaków z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie postanowiła zatem działać. Dzieci zaprosiły na zajęcia dwie policjantki.


Przedszkolaki uczyły się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się m.in.  jak ważna jest jazda w foteliku i zapinanie pasów – nie dlatego by rodzice nie płacili mandatów, ale dlatego by podróżować bezpiecznie.

Dzieci zdobywały również  certyfikat Młodego Diagnosty, wskazując elementy  wyposażenia roweru, które służą bezpieczeństwu. Okazało się, że przedszkolaki,  z tak trudnym zadaniem, poradziły sobie bardzo dobrze.

Prawdziwym wyzwaniem dla Krasnoludów i Orzeszków była nauka udzielania pierwszej pomocy. To ważne, by tak trudnej ale koniecznej umiejętności uczyć się już od najmłodszych lat. Dzieci podeszły do kolejnego trudnego zadania z niezwykłym zapałem i skrupulatnością. Gratulujemy Krasnoludom i Orzeszkom dzielności i wiedzy.

Obie grupy przedszkolaków zasłużyły w pełni na dyplomy oraz niespodzianki, przygotowane przez policjantki. Zajęcia poprowadziła st. sierż.   Jolanta Żabczyńska, policjantka ruchu drogowego z uprawnieniami ratownika medycznego oraz sierż. szt. Ilona Karpińska – dzielnicowa.

Źródło i foto: KPP Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x