Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławskim gimnazjalistom życzymy dobrych wyników egzaminu


slider gimnazjumW poniedziałek 18 kwietnia o godzinie 9:00  314 uczniów z pięciu mławskich gimnazjów przystąpiło do trwającego trzy dni egzaminu. W Gimnazjum nr 1 do egzaminu przystąpiło 143 uczniów, w Gimnazjum nr 2 – 117, w Społecznym Gimnazjum „Wyspianum” – 31, w Gimnazjum Katolickim – 16, w Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia – 7. Wszyscy gimnazjaliści, z którymi rozmawialiśmy przed egzaminem byli dobrej myśli.  

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W pierwszym dniu uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej. Najpierw dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie.  Po przerwie przystąpili do rozwiązywania bloku zadań z języka polskiego.

Egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie będą pisać dzisiaj 19 kwietnia. Będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim – zadania z matematyki.

Egzamin z języka obcego przeprowadzony zostanie 20 kwietnia na dwóch poziomach: podstawowym – obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów – i rozszerzonym – dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki odesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 17 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymają oni w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (24 czerwca br.).

Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia!

RK

 

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500