Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławskim gimnazjalistom życzymy dobrych wyników egzaminu


slider gimnazjumW poniedziałek 18 kwietnia o godzinie 9:00  314 uczniów z pięciu mławskich gimnazjów przystąpiło do trwającego trzy dni egzaminu. W Gimnazjum nr 1 do egzaminu przystąpiło 143 uczniów, w Gimnazjum nr 2 – 117, w Społecznym Gimnazjum „Wyspianum” – 31, w Gimnazjum Katolickim – 16, w Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia – 7. Wszyscy gimnazjaliści, z którymi rozmawialiśmy przed egzaminem byli dobrej myśli.  


W pierwszym dniu uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej. Najpierw dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie.  Po przerwie przystąpili do rozwiązywania bloku zadań z języka polskiego.

Egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie będą pisać dzisiaj 19 kwietnia. Będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim – zadania z matematyki.

Egzamin z języka obcego przeprowadzony zostanie 20 kwietnia na dwóch poziomach: podstawowym – obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów – i rozszerzonym – dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki odesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 17 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymają oni w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (24 czerwca br.).

Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia!

RK

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x