Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławskie Targi Pracy szansą dla poszukujących zatrudnienia


DSC_0032To już szósty rok Powiatowy Urząd Pracy w Mławie organizuje przedsięwzięcie gdzie na dużą skalę, w jednym miejscu i bezpośrednio, spotkać się mogą osoby szukające zatrudnienia z pracodawcami chcącymi  pracowników zatrudnić.  

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Targi nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób zarejestrowanych w urzędzie pracy, przyjść na nie może każdy, kto chce podjąć lub zmienić pracę. Nową formą prezentacji firm poszukujących pracowników mają być filmiki pokazujące warunki i rodzaj wykonywanych u pracodawcy obowiązków.

VI Mławskie Targi Pracy rozpoczynają się 21 kwietnia o godz. 10:00 w Mławskiej Hali Sportowej przy ulicy Piłsudskiego 33 A i potrwają do godziny 13:00. Tak jak w ubiegłych latach oprócz pracodawców swoje stoiska wystawią i będą udzielać porad i informacji: Urząd Skarbowy, ZUS, Państwowa Inspekcja Pracy, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Działdowska Agencja Rozwoju, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Mławie, Polsko – Amerykańskiego Centrum Szkoleń Budowlanych, spółdzielnie socjalne HAVEN i RAZEM. Pojawią się również stoiska sąsiednich urzędów pracy z Ciechanowa, Działdowa, Nidzicy, Płońska, Żuromina.

– W tym roku chcemy aby Mławskie Targi Pracy miały formułę typową dla takiego spotkania pracodawcy i pracownika. Nie będą więc miały charakteru edukacyjnego. Na dzień 14 kwietnia udział w Targach zadeklarowało ponad 50 wystawców i prawie 40 pracodawców oferujących ponad 300 miejsc pracy. Będą oczywiście pracodawcy mławscy, ale również z firm zewnętrznych wchodzących na mławski rynek, lub oferujących pracę w promieniu 30- 40 km od Mławy. Zaczynają się pojawiać na targach mikro i małe przedsiębiorstwa szukające pracowników. W porównaniu do roku ubiegłego około ¼ firm w Targach weźmie udział po raz pierwszy – podaje Witold Żerański dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

Osobom wybierającym się na Mławskie Targi Pracy przypominamy o konieczności zabrania ze sobą CV. Ten powszechnie stosowany w poszukiwaniu pracy dokument pozwoli  pracodawcy przede wszystkim na skontaktowanie się z nami w terminie późniejszym.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
tola

Wiadomo, że urzędy i inne instytucje państwowe nie przyjmą do pracy żadnej bezrobotnej osoby, która nie jest protegowana przez kogoś z układów. A więc komu służy ten targ, a właściwie jarmark ?

...

Tolu, to po prostu jeden punkt odhaczony z zadań Powiatowego Urzędu Pracy i pieniądze na zmniejszenie bezrobocia rozdysponowane, a że dla bezrobotnych nie jest to nawet najmniejszym światełkiem w tunelu to dla organizatorów nie ma znaczenia