Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Charytatywny recital Iwony Sobotki


siderPełna po brzegi sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie, owacje na stojąco i bis – tak mławska publiczność przyjęła recital wokalny absolwentki naszej szkoły muzycznej, a obecnie znanej na całym świecie śpiewaczki operowej Iwony Sobotki.


W niedzielę, 17 kwietnia 2016, o godz. 18 miał miejsce nadzwyczajny koncert charytatywny w wykonaniu Iwony Sobotki, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację Piotra Chocholskiego.

– Dzisiejszy koncert nie jest dla mnie zwykłym recitalem. Przyjmując zaproszenie do występu postanowiłam skorzystać z okazji aby połączyć go ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację Piotra Chocholskiego. Chciałabym przybliżyć państwu historię Piotra. 4 września 2013 r. z niewiadomych jak dotąd przyczyn doszło  nagle do zatrzymania akcji jego serca. Szybko wykonana reanimacja przywróciła Piotra do życia, lecz od tego czasu pozostaje w on śpiączce. Piotr jest ojcem dwójki wspaniałych dzieci Julki i Wiktora i mężem walecznej Marty, którzy są tu dzisiaj z nami. Codzienna opieka nad Piotrem to wielkie wyzwanie i poświęcenie całej rodziny. Jedyna terapia, która może przywrócić samodzielne życie Piotrowi to regularna i kosztowna rehabilitacja… Chciałabym państwu uświadomić fakt, że historia Piotra może się przydarzyć każdemu z nas. I dlatego proszę was bardzo, bądźcie wrażliwi na drugiego człowieka, pomagajmy, pytajmy jak możemy pomóc nie bójmy się tego. … Postanowiliśmy, aby wstęp na dzisiejszy koncert był bezpłatny, zachęcamy jednak państwa gorąco do zakupu cegiełek dostępnych przy wejściu. Cały dochód z ich sprzedaży przekazany będzie na rehabilitację Piotra – zapowiadała Iwona Sobotka.

Koncert składał się z czterech części. W pierwszej usłyszeliśmy pieśni Fryderyka Chopina i Feliksa Nowowiejskiego w drugiej zaś arie operowe kompozytorów neoromantyzmu Giacomo Pucciniego i Francesco Cilea. W części trzeciej i czwartej artystka wykonała utwory kompozytorów muzyki hiszpańskiej i hiszpańskojęzycznej, Carlosa  Guastavino, Xavier Montsalvatge i Ruperto Chapí.  Artystce przy fortepianie towarzyszyła Katarzyna Neugebauer.

Piękny koncert publiczność nagrodziła długotrwałymi brawami i kwiatami wręczonymi artystce.

 Rehabilitację Piotra Chocholskiego można wesprzeć przekazując:

 1% PODATKU: nr KRS 0000273196, cel szczegółowy „PIOTR CHOCHOLSKI

lub

DAROWIZNĘ: nr rachunku PlusBank 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426, w tytule przelewu wpisując „PIOTR CHOCHOLSKI”

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x