Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Ugaszone pożary i uratowane koty


trawy-5W ubiegłym tygodniu mławscy strażacy gasili głównie pożary traw, ale także sadzy w kominie, a nawet potrawy pozostawionej bez dozoru na kuchni. Dwukrotnie ratowali również koty w tarapatach.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

11.04.2016 roku o godzinie 21.35 w Mławie przy ul. Wójtostwo zastęp z JRG PSP Mława zdejmowała kota z balkonu będącego w trakcie budowy budynku wielorodzinnego. Po uzyskaniu pozwolenia od właściciela obiektu zastęp udał się na teren budowy i zdjął kota z balkonu, przekazując go właścicielce. Akcja trwała 26 minut.

12.04.2016 roku o godzinie 11.09 przy ul. Leszczyńskiego w Mławie w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło pożaru suchej trawy na nieużytku na powierzchni około 15 arów. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się trawę aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 41 minut.

12.04.2016 roku o godzinie 21.25 w Mławie przy ul. Mariackiej doszło do pożaru potrawy w garnku na kuchence w wmieszaniu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. W mieszkaniu tym był właściciel, który potwierdził, że podczas przyrządzania potrawy zasnął. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na dogaszeniu spalonej potrawy niewielką ilością wody oraz przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej. Na miejsce działań przybył patrol policji. Akcja trwała 23 minuty.

13.04.2016 roku o godzinie 14.25 w Mławie przy ul. Henryka Sienkiewicza zastęp z JRG PSP Mława uwalniał kota, który utknął w komorze silnika samochodu osobowego. Działania zastępu polegały na częściowym rozmontowaniu elementów samochodu w celu dotarcia do kota. Zwierzę po uwolnieniu zostało przekazane przybyłemu na miejsce lekarzowi weterynarii. Akcja trwała 1 godzinę 4 minuty.

13.04.2016 roku o godzinie 20.40 w Mławie przy ul. Osiedle Książąt Mazowieckich doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego w zabudowie szeregowej. Osób poszkodowanych oraz zagrożonych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na wygaszeniu pieca, a następnie dwóch ratowników dostało się na dach budynku przy pomocy drabiny i do wnętrza komina podało piasek aż całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 42 minuty.

16.04.2016 roku o godzinie 12.42 w miejscowości Krery gmina Dzierzgowo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło pożaru suchej trawy na nieużytkach. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Dzierzgowo polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 1 godzinę 33 minuty.

oprac. JK

źródło: mł. bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500