Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ugaszone pożary i uratowane koty


trawy-5W ubiegłym tygodniu mławscy strażacy gasili głównie pożary traw, ale także sadzy w kominie, a nawet potrawy pozostawionej bez dozoru na kuchni. Dwukrotnie ratowali również koty w tarapatach.


11.04.2016 roku o godzinie 21.35 w Mławie przy ul. Wójtostwo zastęp z JRG PSP Mława zdejmowała kota z balkonu będącego w trakcie budowy budynku wielorodzinnego. Po uzyskaniu pozwolenia od właściciela obiektu zastęp udał się na teren budowy i zdjął kota z balkonu, przekazując go właścicielce. Akcja trwała 26 minut.

12.04.2016 roku o godzinie 11.09 przy ul. Leszczyńskiego w Mławie w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło pożaru suchej trawy na nieużytku na powierzchni około 15 arów. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się trawę aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 41 minut.

12.04.2016 roku o godzinie 21.25 w Mławie przy ul. Mariackiej doszło do pożaru potrawy w garnku na kuchence w wmieszaniu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. W mieszkaniu tym był właściciel, który potwierdził, że podczas przyrządzania potrawy zasnął. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na dogaszeniu spalonej potrawy niewielką ilością wody oraz przewietrzeniu mieszkania i klatki schodowej. Na miejsce działań przybył patrol policji. Akcja trwała 23 minuty.

13.04.2016 roku o godzinie 14.25 w Mławie przy ul. Henryka Sienkiewicza zastęp z JRG PSP Mława uwalniał kota, który utknął w komorze silnika samochodu osobowego. Działania zastępu polegały na częściowym rozmontowaniu elementów samochodu w celu dotarcia do kota. Zwierzę po uwolnieniu zostało przekazane przybyłemu na miejsce lekarzowi weterynarii. Akcja trwała 1 godzinę 4 minuty.

13.04.2016 roku o godzinie 20.40 w Mławie przy ul. Osiedle Książąt Mazowieckich doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego w zabudowie szeregowej. Osób poszkodowanych oraz zagrożonych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na wygaszeniu pieca, a następnie dwóch ratowników dostało się na dach budynku przy pomocy drabiny i do wnętrza komina podało piasek aż całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 42 minuty.

16.04.2016 roku o godzinie 12.42 w miejscowości Krery gmina Dzierzgowo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło pożaru suchej trawy na nieużytkach. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Dzierzgowo polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 1 godzinę 33 minuty.

oprac. JK

źródło: mł. bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x