Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Nowa wystawa w Galerii „13”


DSCF7553Galeria 13 mająca swoją siedzibę w Centrum Medycznym w Mławie, ul. Żwirki 26 serdecznie zaprasza  do obejrzenia 124 wystawy  autorstwa Zbigniewa Jabłońskiego z Gdyni pt. „Moje podróże”.

KSP Mława nabór

Materiał prezentowany na 12 planszach liczy około 60 barwnych zdjęć , które zostały zrobione m.in. w Izraelu , Libanie ,Jordanii , Egipcie i Turcji , w czasie prywatnych podróży oraz  w czasie pełnienia służby lekarskiej w szpitalach ONZ na Bliskim Wschodzie .Na fotogramach możemy obejrzeć ludzi , ich zwyczaje , kulturę , zabytki, egzotyczną przyrodę  oraz codzienne życie w polowych szpitalach , a także wiele zdjęć – ciekawostek utrwalonych na kliszy fotograficznej . Na wystawie nie zabrakło także akcentów z Polski. Na dwóch planszach możemy podziwiać piękno przyrody Warmii i Mazur . Każde zdjęcie jest podpisane , a cała wystawa wzbogacona jest okolicznościowymi wierszami bezpośrednio związanymi z każdym z państw odwiedzanych przez podróżnika .Prezentowana wystawa jest po -kłosem fotograficznym i literackim jego fascynacji światem.

Zbigniew Jabłoński – komandor, lekarz , poeta , pisarz , fotografik .Ur. 15.11.1940r. w Szwelicach k. Pułtuska .Dzieciństwo i młodość spędził w Mławie , gdzie ukończył  SP nr 1 i LO im. St. Wyspiańskiego. Dyplom lekarza medycyny zdobył na Akademii Medycznej w Gdańsku .Pracował m.in. jako lekarz – komendant  szpitali ONZ w Libanie i Egipcie. Autor 8 tomików poetyckich i opowiadania o tematyce sportowo- marynistycznej . Publikował w pismach ogólnopolskich, regionalnych, radiu i telewizji . Jego wiersze czytali znani aktorzy : Jerzy Kamas, Olgierd Łukaszewicz , Stanisław Michalski i Beata Buczek – Żarnecka . Od 1976r. mieszka w Gdyni .Żonaty , ma dwie córki , trzech wnuków i jedną wnuczkę .W roku 2013 wydał kieszonkowy poemat „ Rapsodia Gdyńska”, który był wodowany  na Darze Pomorza w Gdyni przy udziale ponad 300 osób.

Wystawę można oglądać do 13 maja br. Od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni.

Przyjdź, obejrzyj  bo warto  –  poleca Janusz Dębski opiekun galerii.

DSCF7552DSCF7550DSCF7546DSCF7548

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz