Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niebezpieczny rowerzysta


MINOLTA DIGITAL CAMERARowerzysta jadący chodnikiem na ulicy Sienkiewicza w Mławie potrącił kobietę, która z urazami głowy i łokcia  trafiła do szpitala.


Mławska policja prowadzi czynności w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranna została 65- letnia mławianka.  Idącą chodnikiem pieszą potrącił młody rowerzysta.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 kwietnia o godz. 14:00 na ul. Sienkiewicza w Mławie. Jadący chodnikiem 17- letni mieszkaniec Mławy, uderzył w  pieszą. Kobieta przewróciła się i doznała urazu głowy oraz łokcia. Została przewieziona do szpitala w Mławie, gdzie pozostała na obserwacji. 17- letni rowerzysta był trzeźwy, nie posiadał karty rowerowej ani innych uprawnień do kierowania pojazdami.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina – korzystanie przez rowerzystę z chodnika lub drogi dla pieszych jest możliwe tylko w ściśle określonych warunkach  oraz z zachowaniem szczególnej ostrożności przez kierującego rowerem, który ma obowiązek ustąpienia miejsca pieszemu. Policja zapowiada bezwzględne kary dla rowerzystów, nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego i zagrażających swoim zachowaniem bezpieczeństwu pieszych.

Art. 33. 5. Ustawy Prawo o ruchu drogowym

Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;

3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

  1. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

oprac. JK

źródło: Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x