Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

II Dzień Hotelarza i Turysty w Zespole Szkół nr 2 w Mławie


12961285_572950852872460_7695945500502659452_oDzień Hotelarza i Turysty wszedł na stałe do programu uroczystości organizowanych w Zespole Szkół nr 2 w Mławie.  Uczniowie coraz chętniej uczestniczą w konkurencjach i konkursach organizowanych z tej okazji.


13 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół nr 2  odbył się II Dzień Hotelarza i Turysty, którego organizatorami były: panie Agata Młynarska, Anna Tańska,  Irena Grablewska, pan Waldemar Chocholski oraz uczniowie klas hotelarsko-turystycznych.

Część dydaktyczną imprezy obejmowały scenki rodzajowe związane z przyjęciem gościa do hotelu w języku angielskim, procedurą wyrejestrowania gościa z hotelu oraz obsługą pasażerów w samolocie przez stewardesę. Uczniowie klas I i II technik hotelarstwa uczestniczyli w warsztatach związanych z dekoracyjnym składaniem ręczników i serwetek. Klasy turystyczne przedstawiły sylwetki i zwyczaje turystów z różnych stron świata.

Hotelarze swoje umiejętności mogli zweryfikować podczas konkursów, które obejmowały między innymi sztafetę wózkiem hotelowym i konkurs językowy.

Komisja w składzie: pani Dyrektor Bożena Tomkiel, pani Jowita Fijałkowska i pan Waldemar Chocholski przyglądała się zmaganiom uczniów. Po obejrzeniu wszystkich konkurencji jury zdecydowało że I miejsce zajmie IV technik hotelarstwa, II miejsce – II technik hotelarstwa, III miejsce – III technik hotelarstwa, a IV miejsce – I technik hotelarstwa.

Wśród atrakcji, w tym dniu, znalazł się wywiad z Mirosławem Czajką z Biura Podróży „MIRKO” i telekonferencja ze stewardesą Karoliną Tańską. Pojawił się również wątek kabaretowy, zaprezentowany przez uczennice z IV technik obsługi turystycznej „Paciaciaki na pielgrzymce”.
II Dzień Hotelarza i Turysty wzbogaciły wypieki przygotowane przez uczennice z klasy II i III technik hotelarstwa, klasę II technik żywienia i usług gastronomicznych oraz panie Martę Łupicką-Hawryś i Anetę Zawadzką.

Źródło i zdjęcia: Zespół nr 2 w Mławie

Oprac. RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x