Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czy do miejskiego parku wrócą Toi Toie?


sliderWystarczy kilka cieplejszych, wiosennych dni  żeby ożyła uśpiona po zimie przyroda również w parku miejskim. Pojawia się pierwsza ciesząca oczy zieleń, a wraz z nią spacerowicze. Po zimowej przerwie ławeczki znów się zapełniają i ożył plac zabaw, gdzie rodzice ze swoimi pociechami przychodzą, by te ostatnie mogły się pobawić na świeżym powietrzu.

Słoneczne ogrody Mława

Jest jednak pewien mankament , który swobodę korzystania z jednego z niewielu skupisk zieleni w mieście ogranicza. Mianowicie, do parku po zimie nie wróciły przewoźne toalety, które stały tam cały sezon w roku ubiegłym – taki właśnie sygnał otrzymaliśmy od pani Hanny – jednej z naszych czytelniczek.

Rzeczywiście, w parku ich dotychczas nie ma. Tabliczka zamieszczona przy bramie głównej parku odsyła 200 metrów do toalety miejskiej na ulicy Wigury. Jakieś wyjście więc jest, choć w przypadku przede wszystkim dzieci, zaplanowanie takiej wyprawy może być trudne. Czasem rodzice zmuszeni są radzić sobie w sposób najprostszy z możliwych. Pamiętać też trzeba o godzinach otwarcia miejskiej toalety, z której skorzystać można w dni powszednie od 10 do 18, a w soboty i niedziele od 10 do 16. Wydaje się więc, że chociaż przewoźne toalety typu ToiToi ozdoby krajobrazu nie stanowią, są elementem póki co koniecznym i w parku niezbędnym. A może ratusz, przy okazji planów remontu „popówki” w parku zaplanuje w tym obiekcie ogólnie dostępną, nowoczesną toaletę? Dopóki jednak rozwiązań systemowych nie ma, potrzebne są rozwiązania doraźne.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
mareczek

Gorzej jak ktoś laksy dostanie bo do miejskiego klopa trochę daleko jest 🙂