Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Czy do miejskiego parku wrócą Toi Toie?


sliderWystarczy kilka cieplejszych, wiosennych dni  żeby ożyła uśpiona po zimie przyroda również w parku miejskim. Pojawia się pierwsza ciesząca oczy zieleń, a wraz z nią spacerowicze. Po zimowej przerwie ławeczki znów się zapełniają i ożył plac zabaw, gdzie rodzice ze swoimi pociechami przychodzą, by te ostatnie mogły się pobawić na świeżym powietrzu.

KSP Mława nabór

Jest jednak pewien mankament , który swobodę korzystania z jednego z niewielu skupisk zieleni w mieście ogranicza. Mianowicie, do parku po zimie nie wróciły przewoźne toalety, które stały tam cały sezon w roku ubiegłym – taki właśnie sygnał otrzymaliśmy od pani Hanny – jednej z naszych czytelniczek.

Rzeczywiście, w parku ich dotychczas nie ma. Tabliczka zamieszczona przy bramie głównej parku odsyła 200 metrów do toalety miejskiej na ulicy Wigury. Jakieś wyjście więc jest, choć w przypadku przede wszystkim dzieci, zaplanowanie takiej wyprawy może być trudne. Czasem rodzice zmuszeni są radzić sobie w sposób najprostszy z możliwych. Pamiętać też trzeba o godzinach otwarcia miejskiej toalety, z której skorzystać można w dni powszednie od 10 do 18, a w soboty i niedziele od 10 do 16. Wydaje się więc, że chociaż przewoźne toalety typu ToiToi ozdoby krajobrazu nie stanowią, są elementem póki co koniecznym i w parku niezbędnym. A może ratusz, przy okazji planów remontu „popówki” w parku zaplanuje w tym obiekcie ogólnie dostępną, nowoczesną toaletę? Dopóki jednak rozwiązań systemowych nie ma, potrzebne są rozwiązania doraźne.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Czy do miejskiego parku wrócą Toi Toie?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mareczek
Gość

Gorzej jak ktoś laksy dostanie bo do miejskiego klopa trochę daleko jest 🙂

wpDiscuz