Firma Mobilis group PKS w Mławie od 15 kwietnia zapowiada częstsze kontrole biletów lub dokumentów uprawniających do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu Mławską Komunikacją Miejską. Kontrolę prowadzić mogą upoważnieni pracownicy MOBILIS oraz pracownicy firmy rewizorskiej TUREKCONTROL. Za brak ważnego biletu lub Karty Mławiaka, uprawniającej do bezpłatnych przejazdów, można zapłacić karę w wysokości nawet 100 złotych!
– Dotychczas kontrole w autobusach MKM były sporadyczne. Zgodnie z zapisami umowy, jaką zawarło Miasto Mława z usługodawcą – firmą MOBILIS group PKS w Mławie, za ich przeprowadzanie odpowiedzialny jest wykonawca usługi. Od 1 kwietnia 2016 r. kontrolą biletów w pojazdach Mławskiej Komunikacji Miejskiej zajmują się upoważnieni pracownicy MOBILIS oraz pracownicy firmy rewizorskiej TUREKCONTROL Kontrola Przewozów Pasażerskich, na podstawie upoważnienia wydanego przez MOBILIS group PKS w Mławie.
Kontrolerzy będą sprawdzać bilety na wszystkich liniach MKM. Są uprawnieni do nakładania i pobieranie dodatkowych opłat w przypadku braku biletu lub braku ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego albo ulgowego przejazdu (w tym Karty Mławiaka). Przypominam mieszkańcom korzystającym z przejazdów autobusami MKM o konieczności posiadania wymaganych dokumentów – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.
JK
OPŁATA DODATKOWA / ZNIŻKI / WEZWANIE DO ZAPŁATY
W przypadku stwierdzenia braku ważnego biletu lub uprawnień do bezpłatnego bądź ulgowego przejazdu, kontroler wzywa pasażera do uiszczenia opłaty dodatkowej oraz należności za przewóz.
- za brak ważnego biletu lub uprawnień do bezpłatnego przejazdu – 50 krotność biletu normalnego tj. 2 zł x 50 = 100 zł;
- za brak ważnego dokumentu uprawniającego do ulgowego przejazdu – 40 krotność biletu normalnego tj. 2 zł x 40 = 80 zł;
Opłaty te mogą być:
1) wniesione na miejscu kontroli u kontrolera biletów – w formie gotówkowej za potwierdzeniem wpłaty – wówczas kwota zostaje obniżona o 40 % w stosunku do podstawy,
2) uregulowane w ciągu 7 dni – wówczas kwota zostaje obniżona o 30 % w stosunku do podstawy
3) uregulowane w terminie 14 dni od dnia wystawienia – należy uiścić pełną kwotę opłaty dodatkowej.
Wpłaty można dokonać na miejscu w czasie kontroli do rąk kontrolera.
W drugim i trzecim przypadku kontroler wzywa pasażera do okazania dokumentu umożliwiającego stwierdzenie tożsamości i na jego podstawie wystawia wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej.
Pokwitowanie opłaty dodatkowej lub wezwanie do zapłaty wystawione w pojeździe komunikacji miejskiej upoważnia pasażera do kontynuowania jazdy jedynie do końca kursu, w którym została nałożona.
Opłata lub wezwanie do zapłaty wystawione poza pojazdem nie upoważnia pasażera do przejazdu kolejnym pojazdem na tej podstawie.
źródło: UMM
Wittam, chciałam zapytać gdzie zapłacić taki mandat?
Czy według Was, MKM, będzie istniała w nieskończoność ?
a dlaczego ma nie istnieć? Miasto się rozrasta przestrzennie, a zapotrzebowanie na tego typu usługi było od dawna.
Reklamy w autobusach, kupno biletu nie tylko u kierowcy, odbicie karty w każdej części autobusu i wszystkie drzwi otwierane. To nie jest dużo, a sprawność komunikacji by się zwiększyła i nie byłoby spóźnień nawet do 10 minut czasami.
popieram. Skoro będą kontrolerzy, to niech oni liczą pasażerów i będzie można wsiadać wszystkimi drzwiami autobusu i jednocześnie mogliby zlikwidować karty – to duży koszt dla UM, a w autobusie można byłoby legitymizować się dokumentem z wpisanym miejscem zameldowania.
W nowym dowodzie osobistym nie ma informacji m.in. o adresie zameldowania, wzroście i kolorze oczu.
tak, ale są jeszcze inne dokumenty, w których zawarty jest adres zameldowania.
np. karta rowerowa 😀
Innych dokumentów nie posiadam i dla wielu osób jedyny dokument ze zdjęciem to dowód osobisty
Uważam natomiast, że zamiast kart mławiaka lepiej by było jakby te autobusy zabierały wszystkich pasażerów bezpłatnie, to by było znacznie tańsze rozwiązanie niż darmowe przejazdy dla posiadaczy kart (dodatkowy etat w ratuszu, zużyty papier na wnioski, powiadomienia, druk kart itp. – to są potężne koszty)
Była marchewka, w końcu nadszedł czas kija 😛
Niech kierowcy biora pieniadze od znajomych i im tez sprzedaja.
Niech bedzie mozliwosc odbicia karty na srodku autobusu.
Tyle jest roznych rozwiazan ale nikt nie pomysli jak to rozwiazac…
Ta komunikacja byłaby tańsza, gdyby dla wszystkich była darmowa, ile to papieru się marnuje, nie mówiąc o kosztach druku wniosków, legitymacji, rozsyłania zawiadomień itp itd
Pewnie. Kontrola musi byc ale niech kontrolerzy znajaa jeszcze ulgi jakie przyslluguja