Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zajęcia programu „Bezpieczna Mławianka” rozpoczęte


sliderTrening samoobrony, kurs pierwszej pomocy, warsztaty z psychologiem i policjantami – tak wyglądać będą zajęcia w ramach autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji „Bezpieczna Mławianka”, który właśnie się rozpoczął i potrwa do 30 maja br.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się w dniu wczorajszym w budynku Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Przybyły na nie przede wszystkim uczestniczki kursu i organizatorzy – komendant mławskiej policji mł. insp. Artur Ryfiński i jego zastępca nadkom. Krzysztof Hincman, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Mławie bryg. mgr inż. Zbigniew Kąpiński, burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia Joanna Tańska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Kaczorek Magdalińska i Artur Możdżonek Akademia Sztuk Walki Senshi.

– Przed paniami 17 spotkań, to ciężki kawałek chleba, dużo potu, oby nie łez, ale to wszystko po to, żeby było bezpieczniej – mówił na rozpoczęcie komendant Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Artur Ryfiński.

To już czwarta edycja tego cieszącego się nie słabnącym zainteresowaniem pań programu. Ostatnia edycja miała miejsce w roku 2013. W tym roku w zaplanowanych pomiędzy 14 kwietnia a 30 maja 17 spotkaniach weźmie udział 26 kobiet w różnym wieku. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

– Nauczymy się przełamywania barier psychicznych przed uderzeniem, czy głośnym krzykiem. Jak skończycie, to będziecie panie liderkami działań profilaktycznych w swoim środowisku – to taka „cena” udziału w kursie – mówiła Anna Pawłowska rzecznik prasowa KPP Mława, prowadząca pierwsze spotkanie organizacyjne.

– Zapisy trwały niecałe dwa dni, tak wiele pań było chętnych. Możliwe, że uda się jeszcze w tym roku zorganizować jeszcze jedną edycję tego programu – dodała Anna Pawłowska.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500