Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Katyń pamiętamy – 76 rocznica Zbrodni Katyńskiej obchodzona w Mławie


sliderDzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej to  polskie święto uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,  w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej, a obchodzone każdego roku 13 kwietnia.


Wczoraj (13 kwietnia), władze miasta,  radni miejscy, delegacje środowisk kombatanckich, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz nieliczni mieszkańcy zebrali się przy symbolicznym pomniku ofiar Katyńskich na cmentarzu parafialnym w Mławie by uczcić pamięć  oficerów Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej i Więziennej zamordowanych w 1940 roku przez NKWD  w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielska, Katyniu i Charkowie.

O tragedii zbrodni katyńskiej mówił Burmistrz Sławomir Kowalewski podkreślając,  że nie należy o niej zapominać. Rys historyczny  zbrodni katyńskiej  przybliżył zebranym Dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej Leszek Arent. Zgromadzeni podzielili się swoimi refleksjami i wspomnieniami.  Złożono kwiaty, zapłonęły symboliczne znicze.

RK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x