Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkursy na dyrektorów obydwóch mławskich gimnazjów


sliderZarówno w Gimnazjum nr 1 jak i Gimnazjum nr 2, w sierpniu 2016 r. kończy się pięcioletnia kadencja ich obecnych dyrektorów – Romany Olszewskiej i Jarosława Jabłonowskiego. Pomimo możliwości przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora na kolejny okres burmistrz Sławomir Kowalewski postanowił  dokonać wyboru dyrektora w drodze konkursowej. Obecni dyrektorowie do takiego konkursu mogą przystąpić, nie ma bowiem ograniczenia kadencyjności dyrektorów.


Zainteresowani kandydaci mogą składać swoje oferty do 5 maja br. w kancelarii ratusza.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty osoba, której powierzono stanowisko dyrektora szkoły może, ale nie musi być nauczycielem. Jednak zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku kandydat musi spełniać szereg wymagań, a są to między innymi:

– posiadanie stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego,

– ukończone studia magisterskie, przygotowanie pedagogiczne oraz  kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela,

– ukończone studia z zakresu zarządzania albo kurs  z zarządzania oświatą,

– co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej jako nauczyciel.

O stanowisko może ubiegać się też nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w administracji rządowej, kuratorium, Centrum Edukacji Artystycznej, Komisjach Egzaminacyjnych – Centralnej i Okręgowej, a także urlopowany lub zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na podstawie przepisów szczególnych.

Kandydaci nie będący nauczycielami muszą posiadać wykształcenie wyższe magisterskie, ukończone studia z zakresu zarządzania albo kurs  z zarządzania oświatą i co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwa lata na stanowisku kierowniczym;

Zarówno nauczyciele jak i inni kandydaci  nie mogą być karani za przestępstwa z winy umyślnej, skarbowe oraz zakazem pełnienia funkcji  związanych z dysponowaniem środkami  publicznymi.

Szczegółowe wymagania konkursowe ogłoszone zostały na stronie internetowej Urzędu Miasta Mława.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
5 lata temu

skoro takie są przepisy, tak musi być.
Ciekawe tylko , czy w końcu zostawią Gimnazja, czy zlikwidują.Myślę, że wielu rodziców łamie sobie głowę tą zagadką.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x