Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Konkursy na dyrektorów obydwóch mławskich gimnazjów


sliderZarówno w Gimnazjum nr 1 jak i Gimnazjum nr 2, w sierpniu 2016 r. kończy się pięcioletnia kadencja ich obecnych dyrektorów – Romany Olszewskiej i Jarosława Jabłonowskiego. Pomimo możliwości przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora na kolejny okres burmistrz Sławomir Kowalewski postanowił  dokonać wyboru dyrektora w drodze konkursowej. Obecni dyrektorowie do takiego konkursu mogą przystąpić, nie ma bowiem ograniczenia kadencyjności dyrektorów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zainteresowani kandydaci mogą składać swoje oferty do 5 maja br. w kancelarii ratusza.

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty osoba, której powierzono stanowisko dyrektora szkoły może, ale nie musi być nauczycielem. Jednak zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku kandydat musi spełniać szereg wymagań, a są to między innymi:

– posiadanie stopnia nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego,

– ukończone studia magisterskie, przygotowanie pedagogiczne oraz  kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela,

– ukończone studia z zakresu zarządzania albo kurs  z zarządzania oświatą,

– co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej jako nauczyciel.

O stanowisko może ubiegać się też nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w administracji rządowej, kuratorium, Centrum Edukacji Artystycznej, Komisjach Egzaminacyjnych – Centralnej i Okręgowej, a także urlopowany lub zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na podstawie przepisów szczególnych.

Kandydaci nie będący nauczycielami muszą posiadać wykształcenie wyższe magisterskie, ukończone studia z zakresu zarządzania albo kurs  z zarządzania oświatą i co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwa lata na stanowisku kierowniczym;

Zarówno nauczyciele jak i inni kandydaci  nie mogą być karani za przestępstwa z winy umyślnej, skarbowe oraz zakazem pełnienia funkcji  związanych z dysponowaniem środkami  publicznymi.

Szczegółowe wymagania konkursowe ogłoszone zostały na stronie internetowej Urzędu Miasta Mława.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
kot

skoro takie są przepisy, tak musi być.
Ciekawe tylko , czy w końcu zostawią Gimnazja, czy zlikwidują.Myślę, że wielu rodziców łamie sobie głowę tą zagadką.