Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych


slider piesiW trosce o bezpieczeństwo pieszych policjanci ruchu drogowego KPP w Mławie w dniach 11-15 kwietnia br., prowadzić będą działania prewencyjno-kontrolne „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. W środę 13 kwietnia natomiast realizowane będą ogólnokrajowe działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.


Blisko 30 procent ofiar wypadków drogowych to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – piesi i rowerzyści. Podczas aktualnych działań policjanci zwracają szczególną uwagę na wykroczenia pieszych tj. nieprawidłowe poruszanie się po drodze, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, naruszenie obowiązku używania odblasków, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Pod policyjny nadzór zostaną wzięci także kierujący, których zachowanie na drodze godzi w bezpieczeństwo pieszych. Zachowania takie to m. in. wyprzedzanie i omijanie w rejonie przejść dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym, jazda wzdłuż i zatrzymanie na chodniku.

Policja apeluje aby na nieoświetlonych drogach używać elementów odblaskowych, nawet w obszarach zabudowanych, a zwłaszcza tam gdzie nie ma chodników, nawet jeśli nie jest to wymagane przepisami.

Policjanci apelują – nie bądźmy obojętni wobec osób starszych, często niedołężnych. Statystyki wskazują, iż jako osoby piesze jest to grupa szczególnie narażona na potrącenia. Zawsze starajmy się im pomóc.

oprac.  Zespół Prasowy KWP z/s w Radomiu/ Anna Pawłowska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x