Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska prokuratura stawia zarzuty urzędnikowi PINB i projektantowi budowlanemu


prokuratura-2W dniu dzisiejszym (11 kwietnia) mławska prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień przez urzędnika Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Mławie oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez jednego z mławskich projektantów.


– Dzisiaj prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom związanym z projektowaniem obiektów budowlanych oraz nadzorem nad takimi czynnościami.

Zarzut z art. 231 par. 2 KK (dotyczący przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej – red.) został przedstawiony pracownikowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Mławie.

Jednemu z mławskich projektantów został postawiony zarzut z art. 271 par. 1 KK (dotyczący poświadczenia nieprawdy w  dokumentach – red.). Sprawa jest rozwojowa, zarzuty mogą być rozszerzone, mogą pojawić się również inne – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kotek
kotek
5 lata temu

Zapraszam również do inspektoratu w Działdowie. Tu jest podobnie jak w Mławie

tola
tola
5 lata temu

Łapówki, nepotyzm i korupcja to cechy mławskiej administracji. Powinno podać się inicjały łapówkarzy.

...
...
5 lata temu
Reply to  tola

Nie tylko Mława, Tolu, i nie tylko administracja – to jest powszechne zjawisko w Polsce i to niemal jak w Rosji…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x