Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To ostatni rocznik szóstoklasistów, który pisał egzamin


sprawdzian_04_2016_1W czterech mławskich placówkach – Szkole Podstawowej nr 6 i Zespołach Placówek Oświatowych nr 1, 2, 3 do egzaminu  przystąpiło prawie 300 szóstoklasistów.


Jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie na zakończenie podstawowego etapu edukacji pisali egzamin z umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i praktycznego wykorzystywania wiedzy zdobytej w trakcie nauki w szkole podstawowej.

Prawdopodobne jest to ostatni rocznik, który taki sprawdzian pisał gdyż jego likwidację zapowiedziało Ministerstwo Edukacji Narodowej w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty, który w połowie marca trafił do konsultacji społecznych.

Tegoroczny sprawdzian odbył się 5 kwietnia i składał się z dwóch części. Pierwsza część trwała 80 minut, a w przypadku uczniów, którym przysługuje wydłużony czas pisania sprawdzianu np. dyslektyków – trwa 120 minut.

Po obowiązkowej przerwie rozpoczyna się druga część sprawdzianu – test z języka obcego. Trwa ona 45 minut, w przypadku dyslektyków – 70 minut.

O przygotowania do egzaminu i jego przebieg zapytaliśmy Piotra Piwowarskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie.

– Do egzaminu podeszło 65 uczniów. Sprawdzian przebiegł w miłej i spokojnej atmosferze. Nie było problemów i zakłóceń, wszystkie materiały do egzaminu, które otrzymaliśmy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej były właściwe i kompletne. Dla uczniów przygotowaliśmy  14 komisji w oddzielnych salach zapewniając bardzo dobre warunki dla zdających uczniów.

Każde dziecko ze specjalnymi dostosowaniami (8 uczniów) miało zapewnione warunki zgodne z obowiązującymi w tym zakresie procedurami,  np.  wydłużony czas pisania sprawdzianu, czy większą czcionkę liter.

Po pierwszej części sprawdzianu na wszystkich piszących czekały napoje i zdrowe kanapki przygotowane przez  nauczycieli i uczniów z samorządu szkolnego.

Chciałem podziękować nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1 za pomoc i pracę w komisjach. Takie podziękowania należą się też nauczycielom naszej szkoły za zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przebiegu sprawdzianu.  Mamy nadzieję, że wysiłek całego zespołu choć w pewnym stopniu wpłynie na wyniki naszych uczniów. W ubiegłym roku były one bardzo wysokie, uzyskaliśmy wyniki na poziomie średnich województwa, powyżej średniej miasta i powiatu – relacjonuje dyrektor Piotr Piwowarski.

JK

fot. M.Łabanowski

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x