Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Radni miasta w słusznej sprawie razem a jednak osobno


liderW Mławie będzie Rondo Flagi Polskiej. Na ostatniej sesji rady miasta w dniu 29 marca br.  zapadła uchwała o nadaniu takiej nazwy  skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Mikołaja Kopernika. Wniosek o to złożyła do urzędu miasta 23 marca br. grupa 17 radnych.


– Wnioskujemy o nadanie nazwy Rondo Flagi Polskiej rondu położonemu na skrzyżowaniu ul. Mikołaja Kopernika i Alei Marszałkowskiej dla uczczenia flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Biało – czerwone barwy flagi są jednym z symboli państwowych Polski i pozostają pod szczególną ochroną prawną – uzasadniał potrzebę podjęcia takiej uchwały radny Arkadiusz Dłubisz.

Wszyscy radni bez dyskusji poparli przedstawiony projekt uchwały.

Będzie ona obowiązująca po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Analizując terminy publikacji aktów prawa miejscowego w dzienniku jest realne, że 2 maja 2016 w Mławie będzie obowiązywała nazwa Rondo Flagi Polskiej.

Wydaje się więc, że sprawa nadania takiej nazwy dla ulicy nie jest w żaden sposób kontrowersyjna, jak bywa nie raz przy nadawaniu ulicom patronów. Przeciwnie, nawiązuje do wartości najtrwalej związanych z tożsamością narodową. Dlaczego więc nie wszyscy radni podpisali się pod wnioskiem?

Na to pytanie nie umiał odpowiedzieć radny Arkadiusz Dłubisz.

– Nie otrzymaliśmy takiej propozycji – odpowiada krótko zapytany o to samo radny Michał Pol (PiS).

Pod wnioskiem podpisali się wszyscy radni tzw. koalicji popierającej burmistrza Sławomira Kowalewskiego. Przypomnijmy radnymi miasta jest 10 osób startujących z Komitetu Wyborczego Wyborców Sławomira Kowalewskiego, 6 osób  z Komitetu Wyborczego Wyborców Mława 2014 Henryka Antczaka, 1 radny SLD i ci radni pod wnioskiem się podpisali.

 Propozycji podpisania wniosku nie otrzymali radni Jerzy Rakowski (KWW Wspólnota Mławska), Henryk Kacprzak (KWW Moje Miasto Mława 2014), Michał Pol (Prawo i Sprawiedliwość), a nawet Michał Nowakowski (KWW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa) który w tej kadencji zaprzestał krytyki burmistrza.

Wszyscy radni w tej słusznej sprawie zagłosowali jednakowo. Czy jednak w takich sprawach warto wzorować się na podziałach jakie obserwujemy w polityce szczebla krajowego i przenosić je do samorządów?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staton
staton
8 lata temu

normalnie pierwsza klasa…..jak już nie wiemy czym się zająć, to sobie znajdziemy rondo na zadupiu….znajdziemy patriotyczną nazwę (trudno mówić o dopasowaniu bo rondo w lesie i z flagą nijak się ma)……następnie zapewne będzie uroczyste otwarcie z udziałem młodzieży, urzędników (wszak władza będzie otwierać więc obecność obowiązkowa) i innych organizacji (druhu Rekinie- pierwszy raz mówię – nie idź)….a na koniec zrobimy sobie imprezę na której kacyki będą chwalić Wasze błogarodie. Naprawdę suuuper

INC
INC
8 lata temu

Nowakowski- taki „opozycjonista”, który z Kowalewskim trzymają się jak dobrzy znajomi.

Obserwator
Obserwator
8 lata temu

Gdyby radnym był Olszewski, to sytuacja wyglądałaby inaczej.

Okolice
Okolice
8 lata temu

Proszę bardzo, burmistrz Mławy także wprowadza segregację… na razie radnych, a może już i mieszkańców posegregował?
Ciekawe jakie kryteria stosuje do tych podziałów na lepszy i gorszy sort.

Tylko Prawda
Tylko Prawda
8 lata temu

Burmistrz ładnie „czaruje” mówiąc o dialogu i współpracy. Juz chyba tylko „glupi” będzie wierzył w jego szczere intencje.
Skoro „jego” radni nie chcą współpracy to niby on? Śmiechu warte.

Kola
Kola
8 lata temu
Reply to  Tylko Prawda

Czyli, że w Mławie większość wyborców jest głupich skoro na niego głosują, bo jakoś wygrywa ? Jakoś w to nie wierzę.

...
...
8 lata temu
Reply to  Kola

No niestety, wnioski się same nasuwają, ale…
Burmistrz jest bardzo dobrym manipulantem, dlatego efekty jego działań są jak u dobrego hipnotyzera.

czytelnik
czytelnik
8 lata temu
Reply to  ...

to proste , pozostali radni nie popierają działań P. Burmistrza, no może P. Nowakowski ( w tej kadencji)

Jadzia
Jadzia
8 lata temu
Reply to  czytelnik

Burmistrz nie robi segregacji , po prostu niektórzy radni chcą być w opozycji np. Rakowski- zagorzały przeciwnik Burmistrza i mieszkańców ZATORZA

mławiak
mławiak
8 lata temu
Reply to  Jadzia

kapitalny pomysł Flaga Polska- to brzmi dumnie !

Tylko Prawda
Tylko Prawda
8 lata temu
Reply to  Kola

Wygrywa bo w Mlawie nie ma konkurencji. Nie widzisz tego? To masz wielki problem haha

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x