Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska pływalnia znów zamknięta


sliderOd wtorku 6 kwietnia nieczynna jest duża niecka mławskiej pływalni na skutek wykrycia w wodzie pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa).


– Pseudomonas aeruginosa pojawiła się na mławskim basenie po raz pierwszy i prawdopodobnie została przeniesiona do wody przez jednego z klientów, który korzystał z dużej niecki. Bakteria ta znajduje się w glebie, wodzie, na powierzchni roślin, na skórze zwierząt i ludzi. Do basenu najprawdopodobniej trafiła wtedy, gdy klient zapomniał wziąć prysznic przed wejściem do wody. Dbając o komfort i zdrowie klientów pragniemy przypomnieć, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z 2014 r. pkt 1.10  „bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem (zalecane bez kostiumów kąpielowych)” – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stan techniczny mławskiej plywalni
Stan techniczny mławskiej plywalni
5 lata temu

Oto co mowi Nam internet o przyczynie wykrycia tej bakterii: „Wykrycie bakterii w wodzie na pływalni wskazuje przede wszystkim na nieprawidłowości związane z: funkcjonowaniem filtrów wody, sprzętu, nieodpowiednim stanem technicznym instalacji basenowej lub zakłóceniem dezynfekcji wody.” https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//516/12272254/12288834/12288835/dokument162744/dokument162746.docm
Wnioski są chyba jasne.

staton
staton
5 lata temu

Taaaa……bardzo słuszna racja….wszyscy są cacy tylko te urządzenia do kitu. Gówno pewnie też samo z nieprawidłowego funkcjonowania filtrów i instalacji się wzięło. W filtrze się odłożyło, a w instalacji ukształtowało. Owszem pojawienie się co pewien czas pewnych bakterii jest nieuniknione ale nie zganiajmy wszystkiego na urządzenia. Czasami wystarczy się umyć i załatwić przed wejściem do basenu i już będzie lepiej.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x