Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mamy nowy wiadukt ale nie wszystkie usterki są usunięte


DSC_0049Ostatni z mławskich wiaduktów łączący ulicę Sienkiewicza, Podmiejską i Szreńską służy mieszkańcom już cztery miesiące.


Termin jego oddania do użytku był kilkakrotnie przekładany. Dość długo trwało uzyskanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie a nawet wtedy, gdy już je uzyskano dwukrotnie wykonywane były czynności odbioru. Ostatecznie oddany do użytku został 4 stycznia br. Główne zastrzeżenia dotyczyły wówczas uszkodzenia dwóch wind zdewastowanych przez wandali.

Ostatecznie w dniu odbioru na wiadukcie sprawne były dwie windy i tak już pozostało. Pomimo upływu czterech miesięcy nadal jedna z wind nie działa. Czy i kiedy będzie naprawiona? . Takie pytanie postawiliśmy inwestorowi – PKP PLK, która to spółka chociaż przekazała wiadukt jako obiekt drogowy, to zarządza i odpowiada za infrastrukturę dworca, w tym za sprawność wind.

– Już raz podjęta była próba naprawy tej właśnie windy, ale okazało się, że uszkodzenia na razie nie udało się usunąć. Naprawa dokonywana jest przez wykonawcę obiektu w trybie gwarancyjnym. Nie umiem podać terminu usunięcia tej usterki – informuje  Ewa Symonowicz-Ginter  z PKP PLK.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kapiszon
kapiszon
5 lata temu

Polska w ruinie, winda na mławskim wiadukcie w ruinie, a Minister Infrastruktury
i Budownictwa z PiS, tak samo jak prezesi i dyrektorzy kolei.

...
...
5 lata temu

No, skandal i to wszystko, wyobraźmy sobie inwalidę na wózku kupującego bilet w kasie na dworcu PKP i jadącego tym wózkiem na peron, pierwszy chcąc dostać się na peron drugi. Dojeżdża do windy i stop… na peron drugi nie ma dostępu, winda nieczynna, do drugiej windy znajdującej się poza peronem nie dojedzie.
Skandal.
Brak słów.
Tu powinien i ratusz rozpocząć monity.
O ile wiem naprawy gwarancyjne powinno się realizować w ciągu 2 tygodni, a jeśli nie można to całe urządzenie trzeba wymienić na nowe i tyle w temacie, szanowna PKP!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x