Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mamy nowy wiadukt ale nie wszystkie usterki są usunięte


DSC_0049Ostatni z mławskich wiaduktów łączący ulicę Sienkiewicza, Podmiejską i Szreńską służy mieszkańcom już cztery miesiące.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Termin jego oddania do użytku był kilkakrotnie przekładany. Dość długo trwało uzyskanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie a nawet wtedy, gdy już je uzyskano dwukrotnie wykonywane były czynności odbioru. Ostatecznie oddany do użytku został 4 stycznia br. Główne zastrzeżenia dotyczyły wówczas uszkodzenia dwóch wind zdewastowanych przez wandali.

Ostatecznie w dniu odbioru na wiadukcie sprawne były dwie windy i tak już pozostało. Pomimo upływu czterech miesięcy nadal jedna z wind nie działa. Czy i kiedy będzie naprawiona? . Takie pytanie postawiliśmy inwestorowi – PKP PLK, która to spółka chociaż przekazała wiadukt jako obiekt drogowy, to zarządza i odpowiada za infrastrukturę dworca, w tym za sprawność wind.

– Już raz podjęta była próba naprawy tej właśnie windy, ale okazało się, że uszkodzenia na razie nie udało się usunąć. Naprawa dokonywana jest przez wykonawcę obiektu w trybie gwarancyjnym. Nie umiem podać terminu usunięcia tej usterki – informuje  Ewa Symonowicz-Ginter  z PKP PLK.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
kapiszon

Polska w ruinie, winda na mławskim wiadukcie w ruinie, a Minister Infrastruktury
i Budownictwa z PiS, tak samo jak prezesi i dyrektorzy kolei.

...

No, skandal i to wszystko, wyobraźmy sobie inwalidę na wózku kupującego bilet w kasie na dworcu PKP i jadącego tym wózkiem na peron, pierwszy chcąc dostać się na peron drugi. Dojeżdża do windy i stop… na peron drugi nie ma dostępu, winda nieczynna, do drugiej windy znajdującej się poza peronem nie dojedzie.
Skandal.
Brak słów.
Tu powinien i ratusz rozpocząć monity.
O ile wiem naprawy gwarancyjne powinno się realizować w ciągu 2 tygodni, a jeśli nie można to całe urządzenie trzeba wymienić na nowe i tyle w temacie, szanowna PKP!!!