Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szósta rocznica katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem


W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia br. Burmistrz Miasta Mława zaprasza do uczczenia rocznicy katastrofy polskiego rządowego samolotu w Smoleńsku.


10 kwietnia mija szósta rocznica katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem. W tragedii zginęło 96 osób, a w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu.

Z okazji rocznicy zapraszamy mieszkańców Mławy do wspólnego uczczenia pamięci ofiar katastrofy polskiego samolotu do udziału w uroczystościach rocznicowych.

10 kwietnia 2016 roku (niedziela), godz. 18.00

Msza Św. w intencji zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki oraz pozostałych ofiar katastrofy w Kościele Świętej Trójcy. Po Mszy Św. – uroczystość przy Dębie Pamięci na Starym Rynku, zapalenie zniczy.

Dąb Pamięci posadzony został sześć lata temu, bezpośrednio po katastrofie samolotu prezydenckiego. W tym czasie posadzono w Mławie 14 Dębów Pamięci, upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Źródło i zdjęcie: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x