Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nosarzewski wśród najlepszych na warszawskim półmaratonieNa ulicach stolicy rozegrano jedenastą edycję PZU Półmaratonu Warszawskiego. Wśród uczestników nie zabrakło biegaczy rodem z powiatu mławskiego. Jeden z nich zasłużył na szczególne oklaski.

Konrad Nosarzewski, bo chodzi o niego, walczył dzielnie z najlepszymi. Konkurencja była olbrzymia, na starcie stanęło ponad trzynaście tysięcy zawodników. Wywodzili się nie tylko z terenu naszego kraju. Na siedmiu pierwszych miejscach uplasowali się zawodnicy z Afryki. Pierwsze miejsce zajął Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti, wśród kobiet zwyciężyła jego rodaczka Perednis Lekapana.

– W tym roku rywalizacja była trochę inna, niż w poprzednich latach – podkreśla biegacz z gminy Stupsk. – Wszystko przez zmienioną trasę. Ogólnie płaską, ale z ostrym podbiegiem na 19 kilometrze, który zweryfikowały siły wielu zawodników. Jeśli chodzi o pogodę, doskwierał mi trochę wiatr, szczególnie na mostach dało się odczuć silne podmuchy od rzeki.

Nie przeszkodziło to Nosarzewskiemu w osiągnięciu kapitalnego wyniku. Przekroczył linię mety jako dwudziesty pierwszy, uzyskując czas 1.11.47. To nowy rekord życiowy stupszczanina, poprawiony o blisko trzy minuty. Warto dodać, że Konrad wygrał klasyfikację służb medycznych, na co dzień pracuje bowiem w mławskim szpitalu.

W Warszawie walczyli także inni nasi reprezentanci. Oto miejsca przez nich zajęte: Piotr Besser (Strzegowo – 327 miejsce), Andrzej Leszczyński (Mława – 501 miejsce), Andrzej Marciniak (Mława – 1471 miejsce), Janusz Kowalczyk (Mława – 2086 miejsce), Paweł Błaziński (Mława – 2727 miejsce), Robert Rejniak (Mława – 3103 miejsce), Jerzy Grzebski (Mława – 4327 miejsce), Krystian Lis (Mława – 4602 miejsce), Artur Sawicki (Szydłowo – 4316 miejsce), Paweł  Janowski (Mława – 4795 miejsce), Witold Błaziński (Mława – 5014 miejsce), Andrzej Litka (Mława – 5910 miejsce), Mirosław Chabor (Mława –  8617 miejsce), Michał Chmiel (Mława – 8933 miejsce), Joanna Wojtczak (Mława – 10311 miejsce), Damian Szczepkowski (Mława – 11868 miejsce), Julia Gorzkiewicz (Mława – 11787 miejsce) oraz Sylwester Błądek (Mława – 12673 miejsce).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
5 lata temu

Brawa dla biegaczy

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x