Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Nosarzewski wśród najlepszych na warszawskim półmaratonie


Słoneczne ogrody Mława

Na ulicach stolicy rozegrano jedenastą edycję PZU Półmaratonu Warszawskiego. Wśród uczestników nie zabrakło biegaczy rodem z powiatu mławskiego. Jeden z nich zasłużył na szczególne oklaski.

Konrad Nosarzewski, bo chodzi o niego, walczył dzielnie z najlepszymi. Konkurencja była olbrzymia, na starcie stanęło ponad trzynaście tysięcy zawodników. Wywodzili się nie tylko z terenu naszego kraju. Na siedmiu pierwszych miejscach uplasowali się zawodnicy z Afryki. Pierwsze miejsce zajął Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti, wśród kobiet zwyciężyła jego rodaczka Perednis Lekapana.

– W tym roku rywalizacja była trochę inna, niż w poprzednich latach – podkreśla biegacz z gminy Stupsk. – Wszystko przez zmienioną trasę. Ogólnie płaską, ale z ostrym podbiegiem na 19 kilometrze, który zweryfikowały siły wielu zawodników. Jeśli chodzi o pogodę, doskwierał mi trochę wiatr, szczególnie na mostach dało się odczuć silne podmuchy od rzeki.

Nie przeszkodziło to Nosarzewskiemu w osiągnięciu kapitalnego wyniku. Przekroczył linię mety jako dwudziesty pierwszy, uzyskując czas 1.11.47. To nowy rekord życiowy stupszczanina, poprawiony o blisko trzy minuty. Warto dodać, że Konrad wygrał klasyfikację służb medycznych, na co dzień pracuje bowiem w mławskim szpitalu.

W Warszawie walczyli także inni nasi reprezentanci. Oto miejsca przez nich zajęte: Piotr Besser (Strzegowo – 327 miejsce), Andrzej Leszczyński (Mława – 501 miejsce), Andrzej Marciniak (Mława – 1471 miejsce), Janusz Kowalczyk (Mława – 2086 miejsce), Paweł Błaziński (Mława – 2727 miejsce), Robert Rejniak (Mława – 3103 miejsce), Jerzy Grzebski (Mława – 4327 miejsce), Krystian Lis (Mława – 4602 miejsce), Artur Sawicki (Szydłowo – 4316 miejsce), Paweł  Janowski (Mława – 4795 miejsce), Witold Błaziński (Mława – 5014 miejsce), Andrzej Litka (Mława – 5910 miejsce), Mirosław Chabor (Mława –  8617 miejsce), Michał Chmiel (Mława – 8933 miejsce), Joanna Wojtczak (Mława – 10311 miejsce), Damian Szczepkowski (Mława – 11868 miejsce), Julia Gorzkiewicz (Mława – 11787 miejsce) oraz Sylwester Błądek (Mława – 12673 miejsce).

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
...

Brawa dla biegaczy