Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiecień w Kinie Kosmos


Kina Kosmos w Mławie zaprasza!


HIT KWIETNIA – BATMAN V SUPERMAN: ŚWIT SPRAWIEDLIWOŚCI

bamanNajbardziej oczekiwana premiera 2016 r – od 1 kwietnia w polskich kinach również w Mławie.

Metropolis zostało zrównane z ziemią po strasznej walce z generałem Zodem. Obecnie Superman jest najbardziej kontrowersyjną postacią na świecie. Wielu wciąż traktuje go jako symbol nadziei, ale rośnie liczba osób, które uważają go za zagrożenie dla ludzkości. Bruce Wayne uważa go za zagrożenie dla społeczeństwa i boi się o przyszłość świata, bo tak lekkomyślna potęga pozostaje bez nadzoru. Decyduje się znów założyć maskę i pelerynę, by naprawić błędy Supermana. Rywalizacja herosów jest straszliwa i napędzana przez gorycz oraz chęć zemsty. Nic nie może powstrzymać ich wojny. Jednakże na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie w postaci trzeciej postaci, która ma większą moc niż oni razem wzięci. Zagraża światu totalną destrukcją.

KINO KONESERA

Wszystkie bilety w KINIE KONESERA w cenie 10 zł/osoba

Po marcowej projekcji filmu ZJAWA pozostaniemy w atmosferze oscarowych reminiscencji, prezentując nw. filmy nagrodzone statuetkami w różnych kategoriach:

SPOTLIGHT

NAJLEPSZY FILM I SCENARIUSZ

spotlightAmerykański kryminalny dramat biograficzny w reżyserii Toma McCarthy’ego według scenariusza McCarthy’ego i Josha Singera. Przedstawia historię śledztwa dziennikarzy „The Boston Globe” ze „Spotlight”, najstarszego wciąż działającego amerykańskiego dziennikarskiego zespołu śledczego, w sprawie tuszowania przypadków molestowania seksualnego dzieci przez księży. Scenariusz napisany został na podstawie relacji dziennikarzy „Spotlight”, którzy w 2003 roku za ujawnienie skandalu otrzymali nagrodę Pulitzera.

POKÓJ

NAJLEPSZA AKTORKA PIERWSZOPLANOWA BRIE LARSON

pokojIrlandzki reżyser Lenny Abrahamson adaptuje obsypaną nagrodami powieść Emmy Donoghue. Mały Jack (świetny Jacob Tremblay) mieszka w Pokoju z mamą (Brie Larson). Nie zdaje sobie sprawy, że stanowiące cały jego świat miejsce to w rzeczywistości więzienie – mikroskopijna szopa ogrodowa, w której porwana przez psychopatę Ma przebywa już od 7 lat. Choć desperacko stara się ona zapewnić Jackowi normalne dzieciństwo, zło nigdy nie jest daleko – zupełnie jak w baśniach przychodzi nocą i sprawia, że skrzypią sprężyny łóżka. Upór, z jakim Ma usiłuje uchronić swoje dziecko przed otaczającym go koszmarem, przypomina trochę „Życie jest piękne” Roberto Benigniego. Oglądając go trudno jednak nie zaciskać nerwowo dłoni na oparciu fotela.

SYN SZAWŁA

NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY

syn-szawlaRok 1944 – węgierski Żyd, Szaweł (Géza Röhrig), pracuje w obozie w Auschwitz w tzw. Sonderkommando. To złożona z więźniów, ale kontrolowana przez strażników jednostka zajmująca się sprzątaniem krematoriów i innymi „pracami”, których nikt inny by się nie podjął. Mogą cieszyć się pewnymi względami oprawców, ale w zamian doświadczają mentalnego piekła. Szaweł staje się w rezultacie automatem wykonującym polecenia, pozbawioną emocji maszyną, która nie zważa na otaczającą rzeczywistość Wszystko ulega diametralnej zmianie, gdy w jednym z zamordowanych w komorze gazowej chłopców Szaweł rozpoznaje swego dawno niewidzianego syna. Nie bacząc na konsekwencje oraz sytuację pozostałych więźniów, organizujących bunt w obozie, mężczyzna zamierza wyprawić dziecku prawowity i zgodnyz tradycjami pogrzeb. „Syn Szawła” László Nemesa to jedno z najtrudniejszych filmowych doświadczeń ostatnich lat, absolutnie bezlitosny dla widza obraz, którego nie da się wyrzucić z głowy miesiące po seansie. To jeden z tych filmów, który autentycznie zmieniają postrzeganie rzeczywistości za oknem. Mimo wszystko trzeba się zebrać na odwagę i go obejrzeć.

Filmy polskie

NIEWINNE

niewinneFilm – symbol okrutnej przemocy wobec kobiet, która pozostaje na marginesie wszystkich chyba wielkich wydarzeń historycznych, wstydliwie usuwana w kąt, traktowana niemal jak sprawa prywatna kobiet.

Jesteśmy gdzieś w Polsce, w uśpionym zimowym krajobrazie. Bezpieczne mury klasztoru wypełniają jednogłosowe monotonne hymny intonowane przez kilkadziesiąt sióstr. Mathilde, francuska lekarka staje się akuszerką kilkunastu brzemiennych zakonnic, które jedna po drugiej zaczynają rodzić dzieci – w tajemnicy, bólu, wstydzie i strachu. Oparte na prawdziwych doświadczeniach kino pozbawione histerii i tanich emocji, nie powtarzające stereotypów, nie dzielące świata na męskie i żeńskie. Nie ma w „Niewinnych” panoramy powojennej Polski – jest świat w pigułce, ograniczony niemal do murów klasztoru, który miał być schronieniem, a stał się pułapką.

GEJSZA

gejszaMafia niechętnie rezygnuje ze swoich ludzi i wyznacza wysoką cenę za ich szczęście.

Podczas pobytu w więzieniu Kolos (Konrad Eleryk) ma tylko jednego gościa: piękną Velvet (Marta Żmuda-Trzebiatowska), która po wejściu do pokoju widzeń zaczyna… zdejmować z siebie ubranie. Okazuje się, że jest „prezentem” od Igora (Mirosław Zbrojewicz), właściciela nocnego klubu Gejsza, w którym Kolos pracował jako ochroniarz i do którego wraca po odbyciu kary. Tam zauważa go i docenia Hajs (Marian Dziędziel), szef lokalnej mafii. Milczący, opanowany i bezwzględny Kolos szybko staje się jednym z jego najbardziej zaufanych ludzi, a jednak zaczyna tęsknić do normalnego życia– z dala od przestępczego półświatka.

 

Filmy zagraniczne

DEADPOOL

deadpoolWywrotowa czarna komedia – parodia napuszonego kina o herosach w obcisłych trykotach oraz niemiłosierna zgrywa z popkultury i show-biznesu. Od fanów dla fanów.

Były żołnierz oddziałów specjalnych zostaje poddany niebezpiecznemu eksperymentowi. Niebawem uwalnia swoje alter ego i rozpoczyna polowanie na człowieka, który niemal zniszczył jego życie.

BANG GANG

bang-gangKażde pokolenie ma swój film o młodości, każde pokolenie ma swój film o seksie – hipnotyzująca i pozbawiona zahamowań opowieść fizyczności, miłości, przyjaźni i wolności.

Debiutancki film francuskiej reżyserki Evy Husson opowiada o młodych ludziach ze szczerością i autentycznym zrozumieniem. „Bang Gang” swoją otwartością i bezkompromisowością przypomina śmiałe i pozbawione uprzedzeń wobec seksualności dzieła Sofii Coppoli i Xaviera Dolana, ale francuska reżyserka wnosi do tych historii o dojrzewaniu i wolności swoje własne, autorskie spojrzenie, tworząc filmowy portret współczesnych młodych ludzi. Dwie przyjaciółki, George i Laetlia, zabijają wakacyjną nudę na imprezach w domu Alexa. Podczas jednego wieczoru przebojowa George prowokuje grę w Bang Gang, która szybko staje się obowiązkowym punktem następnych imprez. Seks, alkohol, narkotyki, zabawa do samego rana – bez zahamowań, wszystko zostaje wśród znajomych. Ale beztroski czas szybko się kończy, kiedy George odkrywa, że chłopak, w którym jest zakochana, zdradza ją z najlepszą przyjaciółką. A na dodatek Bang Gang zaczyna wymykać się spod kontroli.

OPOWIEŚĆ I MIŁOŚCI I MROKU

OPOWIESCReżyserski debiut Natalie Portman w pełnym metrażu, powstał według jej scenariusza i to właśnie ona wcieliła się w główną rolę. Co więcej, postanowiła się zmierzyć z tekstem bardzo osobistym, jakim bez wątpienia są pamiętniki cenionego izraelskiego pisarza i eseisty Amosa Oza. Przejmująca historia dzieciństwa i dorastania jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku. Oz wspomina dzieciństwo u boku rodziców: pragmatycznego Ariego i marzycielskiej, obdarzonej niezwykłą wyobraźnią Fani. Nieszczęśliwa w małżeństwie matka Amosa ukojenie znajdowała w opowiadaniu ukochanemu synowi niesamowitych historii z pogranicza jawy i snu. Z czasem opowieści były coraz bardziej mroczne i niezrozumiałe, by w końcu stać się rzeczywistością… Jak bardzo zmieni to życie chłopca, który wkrótce zostanie światowej sławy pisarzem?

PASOLINI

pasoliniKontrowersyjny reżyser Abel Ferrara składa hołd jednemu z mistrzów włoskiego kina. Pasolini sytuuje się daleko od konwencjonalnej biografii. Film jest rekonstrukcją ostatnich godzin życia twórcy Dekameronu. Bohatera poznajemy w momencie, gdy skończył realizację skandalizującego Salo, czyli 120 dni Sodomy i przymierza się już do prac nad nowym filmem, wędruje po rzymskich ulicach w poszukiwaniu erotycznego spełnienia, co w końcu doprowadza do jego śmierci – pokazanej z charakterystyczną dla Ferrary brutalnością. Sekwencje z życia tytułowego bohatera mieszają się na ekranie ze scenami inspirowanymi jego niedokończonym scenariuszem „–Porno-Teo-Kolossal”.

 

MOJE WIELKIE GRECKIE WESELE 2

weseleRodzice Tulli – Maria i Gus – odkrywają, że ich małżeństwo jest nieważne, więc formalnie wciąż są do wzięcia, a to dopiero początek. A poza tym po kilkunastu latach od wesela Toula i Ian wciąż bezskutecznie próbują uwolnić się od wszędobylskich greckich krewnych. Gdy czasem zdobędą trochę wolności, zaraz nadarza się okazja, by kochający się rodzinny krąg ponownie zacisnął się jak pętla na szyi. Ich córka Paris wybiera się na studia, a rodzina oczywiście musi zatwierdzić wybór uczelni. Zanosi się na trzęsienie ziemi, bo dziewczyna pragnie opuścić rodzinne Chicago, a co gorsze jej nowy chłopak nawet nie udaje Greka.

 

ŁOWCA I KRÓLOWA LODU

lowcaŁowca i Królowa Lodu to luźna kontynuacja produkcji Królewna Śnieżka i Łowca. Twórcy postanowili zebrać to, co najlepsze w pierwszej części i wykorzystać stylistykę Krainy Lodu. Chris Hemsworth twierdzi, że zmieniło się jeszcze więcej! Na długo nim królową Ravennę (Charlize Theron) przeraziła rozkwitająca uroda Śnieżki i postępujące widmo utarty władzy, Ravenna w cichości przyglądała się jak jej siostra – Freya (Emily Blunt), po bolesnej zdradzie, która złamała jej serce, opuszcza Królestwo. Potrafiąca zamrażać swoich wrogów Królowa Lodu Freya spędza lata w samotności, tworząc legion śmiercionośnych łowców, w którego zastępach znajdują się Łowca Eryk (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sara (Jessica Chastain), którzy kierują się jedną zasadą – Nigdy nie kochać. Kiedy Freya dowiaduje się o losach swej siostry, wzywa swoich zaufanych łowców, by sprowadzili Magiczne Zwierciadło…

 

BULWAR

bulwarNolan (Robin Williams) i Joy (Kathy Baker) są małżeństwem od wielu lat. Od dawna jednak śpią w osobnych sypialniach, a w ich związku panuje rutyna. Pewnej nocy, wracając z biura, Nolan poznaje młodego chłopaka, który sprzedaje się na ulicy. Kiedy zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, Joy zauważa, że stopniowo traci kontakt z mężem.

 

Animacje dla najmłodszych

ZWIERZOGRÓD

zwierzogrodZwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu… Gdy do miasta przybywa ambitna policjantka Judy Hopps, szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik zatrudniony w miejscowej policji, nie będzie wcale miała łatwego życia. Robi więc wszystko, by udowodnić swoją wartość (i zdobyć upragniony awans). Na jej drodze pojawia się jednak gadatliwy i chytry lis, Nick Wilde. Chcąc wykazać się za wszelką cenę, Judy przyjmuje sprawę, w której musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje nie kto inny jak wygadany i szczwany Nick…

 

ZŁOTY KOŃ

zloty-konNakręcono go przy pomocy animacji rysunkowej, zaś wiele kadrów mogłoby z powodzeniem posłużyć jako ilustracje w książce z bajkami, którą w dzieciństwie czytali wam dziadkowie.

Pełna przygód opowieść o walce dobra ze złem. Potężna wiedźma rzuca czar wiecznego snu na córkę króla i zamyka ją w szklanej trumnie na szczycie lodowej góry. Król ogłasza, że odda rękę swej córki temu, kto ją uwolni. Wielu będzie próbowało ocalić księżniczkę, ale tylko młodzieniec o czystym sercu dosiadający złotego konia może liczyć na pokonanie mocy wiedźmy…

 

KUNG FU PANDA 3

pandaPo spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand!

TERMINARZ

Na podstawie: stopklatka.pl, filmweb.pl

https://www.facebook.com/kosmosmlawa

Źródło: Kino Kosmos/MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x