Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bezpieczniej na drogach Mazowsza


policjaPoprawia się bezpieczeństwo na drogach Mazowsza. Dane obrazujące I kwartał tego roku są optymistycznie: zanotowano mniej kolizji, wypadków i ofiar śmiertelnych, również wśród pieszych. Policjanci nie ustają jednak w apelowaniu o rozwagę i przestrzeganie przepisów!


Pierwszy kwartał tego roku przyniósł poprawę bezpieczeństwa na drogach Mazowsza, na terenie funkcjonowania KWP zs. w Radomiu. Porównując ten okres zeszłego i bieżącego roku zauważalny jest spadek liczby wypadków oraz przede wszystkim mniejsza ilość ofiar śmiertelnych. W 450 wypadkach, zginęło aż o 8 osób mniej. Stanowi to spadek o blisko 10%. Bardzo cieszy również fakt, że coraz mniej pieszych ginie i odnosi obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych. W minionym kwartale zginęło aż o niemal 47% mniej pieszych niż w roku poprzednim w tym okresie. Odrębnie monitorowane są zdarzenia zaistniałe na wyznaczonych przejściach dla pieszych. W tej kategorii w I kwartale minionego, 2015 roku zginęło 8 osób, gdy w tym roku aż o 5 mniej.

Optymistyczne dane to wpływ wielu czynników, w tym zapewne zasługa kierujących jeżdżących zgodnie z przepisami i efekt licznych działań prowadzonych przez mazowiecką drogówkę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas i wszyscy mamy wpływ na sytuację na naszych drogach.

Źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu /AC

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x