Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bezpieczniej na drogach Mazowsza


policjaPoprawia się bezpieczeństwo na drogach Mazowsza. Dane obrazujące I kwartał tego roku są optymistycznie: zanotowano mniej kolizji, wypadków i ofiar śmiertelnych, również wśród pieszych. Policjanci nie ustają jednak w apelowaniu o rozwagę i przestrzeganie przepisów!

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pierwszy kwartał tego roku przyniósł poprawę bezpieczeństwa na drogach Mazowsza, na terenie funkcjonowania KWP zs. w Radomiu. Porównując ten okres zeszłego i bieżącego roku zauważalny jest spadek liczby wypadków oraz przede wszystkim mniejsza ilość ofiar śmiertelnych. W 450 wypadkach, zginęło aż o 8 osób mniej. Stanowi to spadek o blisko 10%. Bardzo cieszy również fakt, że coraz mniej pieszych ginie i odnosi obrażenia w wyniku zdarzeń drogowych. W minionym kwartale zginęło aż o niemal 47% mniej pieszych niż w roku poprzednim w tym okresie. Odrębnie monitorowane są zdarzenia zaistniałe na wyznaczonych przejściach dla pieszych. W tej kategorii w I kwartale minionego, 2015 roku zginęło 8 osób, gdy w tym roku aż o 5 mniej.

Optymistyczne dane to wpływ wielu czynników, w tym zapewne zasługa kierujących jeżdżących zgodnie z przepisami i efekt licznych działań prowadzonych przez mazowiecką drogówkę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas i wszyscy mamy wpływ na sytuację na naszych drogach.

Źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu /AC

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500