Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Pająk – olbrzym nad jeziorkiem w Krajewie


pajak– Nad jeziorkiem  Krajewo, w krótkich odstępach czasu dwukrotnie widziałem olbrzymiego pająka. Na sam jego widok można dostać gęsiej skórki. Udało mi się zrobić jego zdjęcie – napisał do redakcji Codziennika czytelnik.

Słoneczne ogrody Mława

Mławianin często spaceruje w tamtych okolicach. Z nadesłanego przez niego opisu wynika, że pająk wraz z odnóżami był wielkości około 40 cm.  Być może jest to największy pająk występujący w Polsce – bagnik nadwodny, ale to tylko przypuszczenia. Zdjęcie otrzymane od czytelnika przesłaliśmy do konsultacji z Państwowym Instytutem Weterynaryjnym w Puławach (dział patofizjologii zwierząt).

Osobom cierpiącym na arachnofobię w najbliższym czasie odradzamy samotne spacery w tamtych okolicach. O ustaleniach Instytutu niezwłocznie poinformujemy naszych czytelników.

(red.)

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

1500
Xxx

Powinny się zająć tym odpowiednie służby bo strach chodzić na spacery .

Grimm

Hahahahaa Wspaniały okaz! Prawdziwy potwór znad jeziorka w Krajewie 😀

Jaka

Nie to nie jest prima aprilis. Ja widziałam tego pająka i to podobno nie jest jeden.Ludzie z tej ulicy już zaczynają się wyprowadzać bo giną im zwierzęta. ktoś widział uciekającego pająka z kotem .Strach tam chodzić bo pająk zaczyna atakować ludzi.

...

Heh, to ten na zdjęciu to jakoś się skurczył (jak skurczybyk), bo taki to nie wciągnąłby nawet kota, nie mówiąc już o łódce – za mały.
A knajpa „Pod świerkami” jeszcze jest??

Ja

Pewnie że jest 🙂

Monika

Prima aprilis 😉

Jakasienka1

Blachnik, ptasznik….wszystko jedno….wszystko fuj!!!!!

gosik

Proponuje autorowi artykułu zajrzeć choćby do internetu i dokładnie zobaczyć jak wygląda BAGNIK NADWODNY ☺

iks

widziałem wczoraj tego samego pająka nad zalewem, kończył właśnie dojadać wędkarza wraz z łódką

rafal

ten ze zdjecia to brachypelma albopilosum (ptasznik kedzierzawy)

OLa
ski

Na pierwszy rzut oka to Avicularia metalica (Ptasznik Metaliczny), piękny.

...

„Osobom cierpiącym na arachnofobię w najbliższym czasie odradzamy samotne spacery w tamtych okolicach.” – szczególnie dziś 😀

Ja

Tak zgadza się, jest ich tam dużo. Też widziałam. Ostatnio pająk ciągnął psa w zarośla 🙂