Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tymoteusz trzy razy na podium. Płetwal z siedmioma medalami


slider2Siedem medali to bilans występów zawodników mławskiego Płetwala na zawodach w ramach dziesiątej edycji elbląskiej wiosny pływackiej. Prawdziwym królem polowania w naszej ekipie okazał się Tymoteusz Łoboda.


W podróż do Elbląga wybrał się zespół złożony z wyjątkowo młodych pływaków (najstarsi z rocznika 2004). Wśród nich nie zabrakło debiutantów. Dla Zuzanny Deręgowskiej, Aleksandra Orkwiszewskiego i Kai Kamińskiej były to premierowe zawody rozegrane poza Mławą.

Wszyscy urodzili się w roku 2008, podobnie jak i Amelia Butryn. W porównaniu z resztą rówieśników, mają już za sobą występy na kilku imprezach. Doświadczenie, które z nich wyniosła, zaowocowało podczas elbląskiej imprezy. Na 50 metrów „klasykiem” finiszował na drugiej pozycji, natomiast na 50 metrów „grzbietem” na trzeciej.

Brązowe medale  wywalczyli Jan Sowiński i Zuzanna Szynkiewicz (odpowiednio na 50 metrów stylem motylkowym i klastycznym). Natomiat prawdziwym liderem zespołu okazał się wspomiany na wstępie Łoboda. Tymoteusz sięgnął po trzy krążki – srebro na 100 metrów stylem dowolnym i dwa razy brąz na 100 metrów klasycznym i zmiennym.

W klasyfikacji medalowej Płetwal został sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji. Lepiej poszło w punktacji „drużynowej” – liczba zdobytych punktów wystarczyła na czternaste miejsce.

RS

foto: Płetwal Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x