Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zbyszek Kowalski – ewangelizator z Mławy


ZDJECIE oryginał - dużeZbigniew Ignacy Kowalski jest założycielem i wieloletnim liderem Wspólnoty Ewangelizacyjnej WODA ŻYWA w Mławie. Od wielu lat prowadzi rekolekcje i uczestniczy w akcjach ewangelizacyjnych, między innymi na Przystanku Jezus ( Woodstock w Kostrzynie). W ciągu ponad 12 lat uczestniczył w około 80 akcjach ewangelizacyjnych oraz zorganizował i współprowadził około 50 rekolekcji.


 Jak przebiegają takie rekolekcje? Kto może w nich uczestniczyć? Z takim właśnie krótkim opisem rekolekcji dla 15 osobowej grupy przeprowadzonych ostatnio w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie nadesłanym przez Zbyszka Kowalskiego chcemy czytelników zapoznać.

Na początku rekolekcji koordynator kursu Zbyszek Kowalski zadał wszystkim pytanie: Czy chcesz zobaczyć i poznać Boga? Nawiązał w ten sposób do wypowiedzi św. Filipa, który prosił Jezusa aby pokazał mu Boga (Ewangelia św. Jana rodz. 14, wiersz 8) – stąd nazwa rekolekcji – Kurs Filipa. Jezus odpowiedział mu, że każdy kto Go zobaczył to zobaczył Boga. Koordynator poprosił więc aby uczestnicy i prowadzący otworzyli swe serca i umysły na spotkanie Boga w Jezusie Chrystusie i na to wszystko co wydarzy się na tych rekolekcjach. Rzeczywiście kurs ten okazał się duchowym spotkaniem z miłosiernym i kochającym Bogiem.

Już pierwszy duchowy dotyk Jezusa odczuli uczestnicy przy dzieleniu się Bożym słowem. Potem przy nauczeniach, we mszy świętej , komunii i spowiedzi świętej. Jednak kulminacją były dwa wydarzenia rekolekcyjne. Pierwszy, to akt zawierzenia Jezusowi przez indywidualną decyzję uznania Jezusa za swego Pana i oddanie Mu swego życia i drugi jeszcze mocniejszy – otwarcie się na dar Ducha Świętego i przyjęcie Jego obecności oraz Jego łask przez modlitwę wstawienniczą. Duchowe dotknięcie i działanie Ducha Świętego było tak silne, że żaden z uczestników nie wątpił w Boże działanie i jego miłującą obecność pośród nich.
Wszyscy spotkali się z Jezusem w sposób duchowy: poznali Go, pokochali i postanowili pójść z Nim przez życie, przez Jego naśladowanie.

Na zakończenie rekolekcji uczestnicy zapragnęli dalszego ciągu tego co wydarzyło się na Kursie Filipa. Postanowili więc, spotykać się z Jezusem i ze sobą nawzajem w małej wspólnocie parafialnej. Czy to będzie nowa wspólnota czy już istniejąca, jeszcze nie wiadomo: najważniejsze jest gorące pragnienie serca, a dobry Bóg pobłogosławi i poprowadzi „po właściwych ścieżkach” (Ps 23).

Prowadzącymi rekolekcje poza wspomnianymi księżmi byli: Anna Citko i Mateusz Miklaszewski z Augustowa oraz Dorota Pawlikowska, Oliwia Podzińska, Grzegorz Dzikowski i Zbigniew Kowalski z Mławy. Pomocą przez posługę modlitwą wstawienniczą służyli członkowie augustowskiej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

W najbliższym czasie Kurs Filipa Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa poprowadzi również w Mławie, w dniach 1-2 kwietnia br. w budynku parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Mariackiej 20.

Zapisać się może każdy, niezależnie od wieku. Chętni do wzięcia udziału w kursie proszeni są o telefon do animatora wspólnoty Zbigniewa Kowalskiego pod numer  514 168 818.

oprac. JK

Źródło: Zbigniew Kowalski Wspólnota Ewangelizacyjna Woda Żywa

Zbigniew Ignacy Kowalski jest autorem wydanej niedawno przez wydawnictwo Michalineum książki pt. „KERYGMA – podręcznik ewangelizatora”

Sam autor tłumacząc tytuł książki zaznacza, że choć terminkerygma”  oznacza przekazywanie Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie, nie jest to jednak jakiekolwiek głoszenie, lecz ujęte jest w ściśle określone punkty. W tej niemal czterystu stronicowej publikacji znajdziemy praktyczne i konkretne wskazówki jak dobrze i skutecznie ewangelizować.

– Czytelnicy odnajdą na stronach tej książki nie tylko praktyczny i skuteczny przekaz kerygmy w wymiarze teologicznym, psychologicznym i duchowym, poparty przykładowym scenariuszem głoszenia Dobrej Nowiny, lecz także sposób na to jak stać się prawdziwym człowiekiem – ewangelizatorem i wojownikiem Chrystusa.
Niniejszy podręcznik ewangelizatora jest praktyczną pomocą dla początkujących ewangelizatorów – zarówno duchownych jak i osób świeckich: duszpasterzy, katechetów, animatorów oazowych i grup modlitewnych, a także wszystkich pragnących spotkać Chrystusa w sposób osobisty, konkretny, uzdrawiający i przemieniający życie we wszystkich wymiarach człowieczeństwa. Doświadczeni ewangelizatorzy na podstawie tej publikacji mogą zweryfikować i ulepszyć swoje metody ewangelizowania i postępowania na drodze uświęcania własnego i tych, których Bóg stawia przed nimi – czytamy w przedmowie ks. Sylwestra Łąckiego CSMA.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x