Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powitanie wiosny ,, Wiosna, ach to ty!” w Szkole Podstawowej w DzierzgowieDnia 21. 03.2016r. w  Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość powitania wiosny. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas 0 – VI oraz przedszkolaki z „Akademii Malucha”.

Zebranych powitała Pani Dyrektor Marzena Nowicka, wyraziła zadowolenie z kultywowania tradycji oraz życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Spotkanie zostało zapoczątkowane wysłuchaniem piosenki Marka Grechuty pt. „ Wiosna, ach to ty!”, po czym prowadzący uroczystość przybliżyli zebranym tradycje związane z Marzanną. Dzieci z przedszkola wykonały skoczną piosenkę  „ Kle, kle, boćku”. Kolejnym punktem obchodów powitania wiosny był montaż słowno – muzyczny zaprezentowany  przez uczniów klasy II a. W dalszej części uroczystości inicjatywę przejęła Rada Samorządu  Uczniowskiego, przedstawiając  z „ przymrużeniem oka” wiosenny pokaz mody, entuzjastycznie przyjęty przez zebranych. Występy prezenterów  mody uświetniły popisy wokalne uczennic klasy IV. Kulminacyjnym punktem spotkania stał się barwny korowód uczniowski z wykonaną misternie przez Koło Regionalne Marzanną na boisko szkolne. Tam też dokonano symbolicznego pożegnania złej zimy oraz powitania upragnionej wiosny. Tradycji stało się za dość – wszyscy dobrze się bawili.

Organizatorzy uroczystości: Edyta Szlachcionek, Marzena Milewska, Grażyna Rybacka, Joanna Gąsiorowska, Agata Nowakowska.

źródło i foto: SP w Dzierzgowie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x