Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławianie uczcili 222 rocznicę wybuchu Powstania Kościuszkowskiego


slider dobryBiało czerwone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod Kopcem Tadeusza Kościuszki  przypominać mają mieszkańcom naszego miasta o 222 rocznicy wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej.


Wczoraj (23 marca)  członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, władze miasta, radni miejscy, proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Janusz Cegłowski, nieliczni mieszkańcy oraz młodzież i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 zebrali się przy Kopcu Kościuszki na Wólce.

O znaczeniu Powstania Kościuszkowskiego opowiedział prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej Przemysław Miecznik. Młodzież przypomniała jaki przebieg miało powstanie kościuszkowskie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i modlitwie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

RK

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x