Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianie uczcili 222 rocznicę wybuchu Powstania Kościuszkowskiego


slider dobryBiało czerwone wiązanki kwiatów i zapalone znicze pod Kopcem Tadeusza Kościuszki  przypominać mają mieszkańcom naszego miasta o 222 rocznicy wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej.

Sprzedam Piec


Wczoraj (23 marca)  członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, władze miasta, radni miejscy, proboszcz parafii św. Jana Kantego ks. Janusz Cegłowski, nieliczni mieszkańcy oraz młodzież i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 zebrali się przy Kopcu Kościuszki na Wólce.

O znaczeniu Powstania Kościuszkowskiego opowiedział prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej Przemysław Miecznik. Młodzież przypomniała jaki przebieg miało powstanie kościuszkowskie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i modlitwie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

RK

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x