Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś trwa akcja „Bezpieczne przejście” – wzmożone kontrole policji


stary rynek 15Od 6:00 rano do końca dzisiejszego dnia policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pn. Bezpieczne przejście. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę  nie tylko na zachowanie pieszych ale także kierowców w rejonie przejścia dla pieszych.  


W 2015 roku, na drogach powiatu mławskiego doszło do 16 wypadków z udziałem pieszych –  o 6 więcej niż w roku 2014. W wypadkach tych zginęło 7 osób a 11 zostało rannych. Do wielu z tych zdarzeń doszło właśnie na przejściach dla pieszych.

Najczęstsze przewinienia pieszych, to nagłe wtargnięcie na przejście  oraz przechodzenie na czerwonym świetle. Niewłaściwe zachowanie kierowców w rejonie przejścia, to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz  niezachowanie ostrożności przed zbliżaniem się do przejścia dla pieszych.

Policja apeluje również o używanie elementów odblaskowych po zmierzchu. Odblaski przydają się nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w mieście. Wiele przejść dla pieszych jest słabo oświetlonych. Dzięki niewielkiemu odblaskowi na kurtce, spodkach lub obuwiu, pieszy jest dobrze widoczny – warto o tym pamiętać.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x