Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Starostwo najlepsze w turnieju samorządowców


Sześć zespołów wzięło udział w osiemnastej odsłonie turnieju siatkówki o puchar starosty powiatu mławskiego. Zwycięsko z parogodzinnej rywalizacji wyszli reprezentanci Starostwa Powiatowego. W drodze po tytuł mistrzowski nie stracili ani jednego seta.


– Szybkimi krokami zbliżamy się do jubileuszowej edycji imprezy – podkreśla gospodarz zmagań starostw Włodzimierz Wojnarowski. – Cieszę się, ze zaproszenie do zmagań przyjęło sześć jednostek samorządowych, choć w przeszłości obsada bywała znacznie okazalsza. Niestety nie udało się nigdy zgromadzić na starcie reprezentacji wszystkich gmin. Mamy nadzieję, że to ambitne założenie uda się zrealizować w którejś z kolejnych imprez.

Wracając do zmagań rozegranych w sobotę 19 marca, starostwo przeszło przez turniej, jak burza. W  meczach grupowych zanotowało komplet zwycięstw, nie zwolniło tempa także w decydującej fazie zawodów. Półfinał przyniósł trumf nad Szreńskiem, natomiast w finale okazało się lepsze od Urzędu Miasta.

Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale zawodnikom ze Szreńska. Pojedynek o trzecie miejsce okazał się niezwykle emocjonujący. Po dwóch setach z Wieczfnią Kościelną był remis. Zwycięzca został wyłoniony dopiero w tie-breaku, wygranym przez szreńszczan 15:14.

Statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Adam Zimny ze starostwa, natomiast dla najlepszej zawodniczki Olga Krogulska z Radzanowa. Z kolei starosta Włodzimierz Wojnarowski okazał się najstarszym zawodnikiem imprezy.

 Grupa A

Wieczfnia – Wiśniewo 2:0 (20, 20), Wiśniewo – Starostwo Powiatowe 0:2 (-16, -17), Starostwo Powiatowe – Wieczfnia 2:0 (21, 16)

Końcowa klasyfikacja: 1. Starostwo Powiatowe, 2. UG Wieczfnia Kościelna, 3. UG Wiśniewo

Grupa B

Mława – Szreńsk 2:0 (20, 24), Szreńsk – Radzanów 2:1 (-21, 22, 12), Radzanów – Mława 0:2 (-17, -13)

Końcowa klasyfikacja: 1. Urząd Miasta Mława, 2. UG Szreńsk, 3. UG Radzanów

Półfinały: Starostwo – Szreńsk 2:0 (15, 22), Mława – Wieczfnia 2:0 (21, 20)

Mecz o V miejsce: Wiśniewo – Radzanów 1:2 (-22, 24, -10)

Mecz o III miejsce: Szreńsk – Wieczfnia 2:1 (20, -20, -14)

Finał: Starostwo Powiatowe – Mława 2:0 (19, 23)

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x