Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

PRZYSTANEK BIAŁYCH SERC W KRASZEWIE „WOJOWNICY SZKOŁY ULICY GRUPY ZALEWSKIEGO”


PRZYSTANEKZ inicjatywy Grupy Zalewski w 2014 roku powstał pierwszy Przystanek Białych Serc w Kraszewie (woj.warmińsko-mazurskie) służący pomocą dla kobiet bezdomnych,samodzielnych ruchowo z dziećmi, potrzebujących pomocy.


Obecność kobiet w Przystanku zrodziła pomysł w 2015 roku powołania formacji o nazwie „Wojownicy Szkoły Ulicy Grupy Zalewskiego”, której celem jest zwiększenie poczucia własnej wartości, rozwijanie umiejętności poprzez naukę czegoś nowego,przezwyciężenie własnych obaw,niezależności,umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Wszystkie uczestniczki biorą udział w spotkaniach indywidualnych,grupowych podczas których w sposób bezpieczny opowiadają o różnych trudnych sprawach,a także dzielą się własnymi odczuciami i zdaniem z innymi bez obaw przed krytyczną oceną. Organizowane są także warsztaty mające na celu kreowanie własnego ja oraz wsparcie materialne dla kobiet samotnie wychowujących dzieci.

Oprócz tego uczestniczą w zajęciach sportowych, których celem jest doskonalenie siebie, pokonanie swojego lęku,strachu, ćwiczenie charakteru, kształtowanie nawyków obronnych oraz radzenie sobie z własnymi emocjami i agresją.

Profesjonalny sprzęt sportowy przekazuje w formie darowizny firma SPORT MASTERS,która wspiera od początku formację „Wojowników Szkoły Ulicy”.

Panie biorące udział w szkoleniu w 2016 roku wyremontowały z własnej inicjatywy salę do ćwiczeń w Kraszewie oraz pomieszczenia do innych zajęć. Maty treningowe zakupiła i przekazała Zofia Klepacka -reprezentantka Polski w windsurfingu, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, brązowa medalistka XXX letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, która także objęła patronat nad „Wojownikami Szkoły Ulicy Grupy Zalewskiego”. 17 marca 2016 r. Zofia Klepacka odwiedziła Przystanek Białych Serc i przekazała mnóstwo zabawek,pluszaków oraz odzieży dziecięcej, która trafi do potrzebujących. Planowane jest także wyremontowanie sali, która przeznaczona zostanie jako miejsce zabawy dla dzieci. Wkrótce Zofia Klepacka zamierza ponownie odwiedzić Przystanek Białych Serc i poprowadzić zajęcia z uczestniczkami.

Grupa Zalewski Patrol zaprasza chętne panie do udziału w „Wojownikach Szkoły Ulicy Grupy Zalewskiego”. Wystarczy wejść na stronę www.wojownicyulicy.pl.tl i wypełnić zgłoszenie lub napisać na adres [email protected]

Grupa Zalewski skontaktuje się każdą osobą. Udział, szkolenie i kursy są bezpłatne!

Zapraszamy do obejrzenia spotu:

 źródło i foto: Grupa Zalewski

IMG_3252 IMG_3253 IMG_3255

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x