Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zespół z mławskiego ratusza w finałach mistrzostw Polski


Foto: Urząd Miasta Mława

Foto: Urząd Miasta Mława


W Mrągowie rozegrano eliminacje strefy północno-wschodniej XX edycji mistrzostw Polski pracowników samorządowych w halowej piłce nożnej. Na starcie nie zabrakło reprezentantów mławskiego urzędu miasta. W stawce jedenastu zespołów zajęli drugie miejsce.

Zmagania podzielono na trzy dni. Wszystko zaczęło się od eliminacji w grupach. Na inaugurację mławianie pokonali 2:0 drużynę z Golubia-Dobrzynia. To był świetny prognostyk przed kolejnymi grupowymi pojedynkami. Zwycięskie starcia z Lidzbarkiem Warmińskim (3:0), Mielnikiem (5:2) oraz gospodarzami imprezy (3:0) pozwoliły się cieszyć z pierwszego miejsca po premierowej fazie zmagań. Nic w tej kwestii nie zmienił nawet zremisowany 1:1 bój z Urzędem Miasta Legionowo.

Decydująca runda rozpoczęła się od kolejnego spotkania z legionowianami. Tym razem nasi zawodnicy zmierzyli się ze Starostwem Powiatowym, triumfując gładko 5:0. Poradzili sobie także z Bielskiem Podlaskim. Wygrana 3:1 oznaczała awans do finału.

W nim zmierzyli się z ekipą z Golubia-Dobrzynia. Z tym konkurentem walczyli na otwarcie zawodów, ciesząc się z sukcesu różnicą dwóch trafień. Jednak w finale nie byli już tak skuteczni. Owszem zdobyli gola, ale konkurenci odpowiedzieli dwoma celnymi strzałami.

Drugie miejsce oznaczało dla naszych zawodników awans do finałowego turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 12-15 maja w Brennej. Dodatkowo Andrzej Karpiński sięgnął po koronę króla strzelców – zdobył aż szesnaście bramek.

Oprócz Karpińskiego swoje umiejętności na boisku w barwach Urzędu Miasta Mławy zaprezentowali Marek Stachowicz, Piotr Sulewski, Mirosław Sadza, Piotr Król, Dariusz Kosiorek, Michał Jeromin, Piotr Jankowski, Michał Golian i Mariusz Sobotka.

RS

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x