Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Otwarta jest lista osób, które jeszcze w tym roku chciałby usunąć wyroby zawierające azbest ze swoich domów.


azbestDo mławskiego ratusza dotychczas wpłynęły 32 wnioski od mieszkańców z prośbą o dofinansowanie zdjęcia z dachu i utylizacji eternitu, materiału zawierającego niebezpieczny azbest. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie, a Urząd Miasta Mława wciąż czeka na zgłoszenia zainteresowanych pomocą miasta w tym zakresie.


W tym roku na działania związane z usuwaniem azbestu przeznaczyliśmy 60 tys. zł. Wzorem lat ubiegłych Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że Mława od 2008 roku realizuje program usuwania wyrobów azbestowych. Z roku na rok zmniejsza się liczba domów pokrytych eternitem. Przez ostatnie osiem lat z pomocy ratusza skorzystało 419 mieszkańców. Z ich domów zdemontowano, usunięto i zutylizowano 996 ton wyrobów zawierających azbest, co kosztowało 513 020,31 zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 355 527,84 zł. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono ogółem 158 492,97 zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (ratusz, pokój nr 17, tel. 23 654 32 96, w. 300).

Wniosek jest dostępny na miejscu lub w poradniku interesanta stronie internetowej miasta: http://www.mlawa.pl/ochrona-srodowiska-i-rolnictwo/dofinansowanie-demontazu-transportu-i-utylizacji-wyrobow-zawierajacych-azbest.html#tresc-strony

Źródło: Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x