Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pożary, zderzenia pojazdów i zabezpieczenie lądowania śmigłowca


DSC_0033Mławscy strażacy w minionym tygodniu kilkakrotnie wyjeżdżali do różnych zdarzeń.


08.03.2016 roku o godzinie 04.15 przy ul. Kolejowej w Szydłowie zastęp z JRG PSP Mława zabezpieczał lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania zastępu w pierwszej kolejności polegały na sprawdzeniu stanu boiska przewidzianego na lądowisko oraz zabezpieczeniu miejsca podczas lądowania i startu śmigłowca. Akcja trwała 1 godzinę 20 minut

08.03.2016 roku o godzinie 11.33 w Mławie przy ul. Szreńskiej doszło do pożaru samochodu osobowego marki Rover. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej paliły się przewody elektryczne w komorze silnika pojazdu. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy gaśnicy proszkowej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku pożaru spaleniu uległy przewody elektryczne w komorze silnika. Straty oszacowano na 0,2 tys. zł. Uratowano pozostałą część pojazdu. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 2 tys. zł. Akcja trwała 20 minut.

12.03.2016 roku o godzinie 17.47 w Mławie przy ul. Piekiełko doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Opel Zafira i Ford Fiesta. Jeden z pojazdów wskutek zderzenia wpadł na drzewo, natomiast drugi znalazł się na jezdni i tarasował jeden z pasów ruchu. Pojazdami podróżowały łącznie 2 osoby, które nie odniosły obrażeń. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przybyły na miejsce zespół pogotowia przebadał osoby biorące udział w zdarzeniu. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ przód samochodu Opel Zafira, lewy, przedni błotnik samochodu Ford Fiesta. Straty oszacowano na 6 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 41 minut.

12.03.2016 roku o godzinie 19.01 w miejscowości Wieczfnia Kościelna doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Wieczfnia Kościelna polegały na zasypaniu przy pomocy piasku i proszku gaśniczego palących się sadzy w kominie do momentu całkowitego ugaszenia. W wyniku pożaru pęknięciu uległ komin i doszło do zadymienia pomieszczeń mieszkalnych. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu poddasza i pomieszczeń budynku oraz ich oddymieniu i przewietrzeniu. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.  Straty oszacowano na 2 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 48 minut.

źródło: PSP Mława, mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x