Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prześwietlamy zarobki szefów powiatowych i miejskich instytucji


pieniadzeKilka dni temu pisaliśmy o pracownikach obsługi z powiatowych szkół i placówek, którzy skarżyli się, na politykę płacową powiatu i niskie wynagrodzenia. Zanim zarząd powiatu przeanalizuje sprawę i podejmie jakieś decyzje, przyjrzyjmy się wynagrodzeniu szefów wszystkich jednostek podlegających samorządom miejskiemu i powiatowemu.


ksp Mława
Reklama

Dane w poniższej analizie pochodzą niemal w całości z oświadczeń majątkowych za rok 2014 (na dzień dzisiejszy te są najbardziej aktualne), które corocznie składają dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych. Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

Ponieważ w oświadczeniach majątkowych podawane są całkowite przychody (łącznie z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym i innymi świadczeniami pieniężnymi) wyliczone przeciętne wynagrodzenie miesięczne nie jest tym, które widnieje na umowie, czy angażu danego dyrektora. Ze względu na to, że łatwiej nam posługiwać się kwotą wynagrodzenia miesięcznego, wyliczone kwoty są uśrednionymi z roku. Dla pewnego uproszczenia przyjmę, że ilość etatów w placówce równa jest liczbie osób tam zatrudnionych, gdyż przeciętne wynagrodzenie wyliczane jest na etat.

1 najlepsi
Najlepiej opłacanym szefem pozostaje Jacek Białobłocki – dyrektor SP ZOZ w Mławie, kierujący placówką zatrudniającą prawie 470 osób. Jego średnie miesięczne wynagrodzenie to 34 480,75 zł.
Na kolejnym miejscu znajduje się starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski z wynagrodzeniem miesięcznym 20216,75 zł i kierujący 93 pracownikami starostwa. Tuż po nim plasuje się burmistrz Sławomir Kowalewski z wynagrodzeniem miesięcznym 14 642,92 zł i kierujący obecnie prawie setką pracowników.

Dla przejrzystości kolejne zestawienia wynagrodzeń dyrektorów, pogrupowane są (na ile to możliwe) według charakteru i specyfiki jednostek.
Placówki oświatowe.
oświata
Najniższe wynagrodzenie miesięczne 4693 zł odbierała dyrektor Bursy Szkolnej Ewa Wojtala, w miejskich placówkach – 5220 zł dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 Piotr Piwowarski. Najwyższe wynagrodzenia w tej grupie uzyskali dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 – Urszula Makowska –8035 zł i dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 – Elżbieta Bieńkowska – w kwocie 7807 zł. Wynagrodzenie dyrektora Miejskiego Zakładu Obsługi Szkół – Ryszarda Staniszewskiego to 8454 zł.

Pomoc społeczna i inne.

pomoc

Spośród placówek zajmujących się pomocą społeczną największą kwotę miesięcznie (8121,87 zł) odebrała dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Urszula Krajewska. Nieco niższe wynagrodzenie (7936,29 zł) otrzymała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Kaczorek – Magdalińska, a najniższe (5732,4 zł) dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia Joanna Tańska.
Dyrektorzy pozostałych dwóch placówek podlegających powiatowi zarabiali:
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Witold Żerański – 8125,60 zł, a Powiatowego Zarządu Dróg Leszek Ślubowski – 8880,99 zł.

 Placówki kultury i sportu.
kultura
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Piotr Jankowski zarabia 6422,93 zł, a kierujący powiatową jednostką dyrektor Mławskiej Hali Sportowej Dariusz Sowiński otrzyma miesięcznie 5862 zł (kwota bez dodatkowego wynagrodzenia rocznego). W tej grupie najniższym wynagrodzeniem pozostaje pensja dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyny Kaszuby (5426,43 zł).

Najwyższym wynagrodzeniem dla placówek kultury jest pensja dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Marii Świtoń – 6196,99zł. (na wysokość tego wynagrodzenia ma wpływ nagroda jubileuszowa w kwocie 14400 zł). W tym zestawieniu wynagrodzenie podane dla kierującego Stacją Naukową im. Herbsta – Leszka Zygnera dotyczy ½ etatu.

I na koniec zestawienie wynagrodzeń szefów zakładów, które są spółkami gminnymi.
prezesi
Według danych w oświadczeniu prezesa PEC na taką wysokość wynagrodzenia w roku 2014 wpłynęła nagroda jubileuszowa w wysokości 40 tys. zł.

W kolejnej publikacji postaramy się zobrazować jak wyglądają wynagrodzenia pozostałych pracowników w jednostkach samorządowych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Do Dociekliwy
Do Dociekliwy
6 lata temu

Kolego wystarczy, ze skończysz trzy dniowe studia internetowe i zobacz czy przewodniczący nie ma jeszcze jakiejś córki na wydaniu, bo musisz mieć w odpowiednim miejscu zięcia i tez będziesz zarabiać. Weź się Chłopie do nauki zamiast głupoty pisać:), ze się w pale nie mieści. Otoz się mieści. To jest praca w samorządzie i tutaj nie liczą się żadne umiejętności tylko znajomosci. Tu nikt nikogo nie rozlicza a tym bardziej, ze nikt nie zwraca uwagi na wynik finansowy ani na jakim poziomie jest edukacja.

dociekliwy
dociekliwy
6 lata temu

To się poprostu w pale nie mieści! Takie zarobki a pracownik fizyczny w tych instytucjach najniższa krajowa i najniższa grupa zaszeregowania!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x