Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jerzy Kostowski. Inżynier chemik na pograniczu psychologii i filozofii


sliderMiejska Biblioteka Publiczna tym razem zaprosiła wszystkich na spotkanie autorskie z Jerzym Kostowskim, autorem książki „Przywilej wyboru”.


Według autora „Przywilej wyboru” to kompendium wiedzy dla osób poszukujących głębszego sensu swego istnienia otwartych na własny rozwój osobisty lub będących na jakimś zakręcie życia. Inspiracje z książki pomogą czytelnikowi podjąć mądre decyzje w jego sytuacji życiowej.

Autor książki okazał się dobrym mówcą. Barwnie opowiadał o zaczerpniętych z życia i doświadczeń osobistych inspiracjach i tematach, które przekładały się na treści poruszane w książce.
Kolejne rozdziały książki przeplatane są wierszami Małgorzaty Marenin oraz ilustrowane przez Katarzynę Ślusarską. Okładkę zaprojektował syn autora Paweł Kostowski a przedmową poprzedziła Alicja Lizurej, prezes Silesia Toastmasters i członkini Kolegium Studiów Społecznych Instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Dopiero pod koniec spotkania pani Maria Świtoń – gospodarz spotkania wyjaśniła, że autor nie referował książki a formuła opowiadania ma być inspiracją do jej przeczytania. Stało się tak w odpowiedzi na pytanie z sali zadane przez Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia czy treści poruszane podczas opowiadania mającego formę wykładu odnoszą się bezpośrednio do zawartości książki oraz czy autor przeczyta jakiś jej fragment.
Jerzy Kostowski przeczytał fragment książki, przytaczając zasłyszaną, pouczającą opowiastkę ukraińską o skracaniu spodni, ilustrującą w zabawny sposób skutki odwlekania decyzji w czasie.
Co było w tej historii? Możecie Państwo sami sprawdzić, książka jest dostępna w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie.

JK

O autorze:
Jerzy Kostowski – absolwent Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Przepracował 30 lat w swoim zawodzie, m.in. w Instytucie Chemii Przemysłowej i spółce Nafta Polska S.A. Działał m.in. w Akademickim Związku Sportowym, kurator sądu wojewódzkiego w Warszawie. Jeden z założycieli i były prezes Stowarzyszenia „Nasze Łomianki”, a także członek – założyciel klubu Toastmasters Leaders w Warszawie. Ekspert od pokonywania niskiej samooceny i mówca inspirująco-motywacyjny.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x