Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Udany finisz Kamińskiego, Tomczykowski utrzymał przewagęDobiegła końca siódma edycja Grand Prix o puchar dyrektora MOSiR-u w tenisie stołowym. Główne trofeum w kategorii open zdobył Marek Kamiński z Sochocina. Natomiast wśród młodzieży z triumfu cieszył się Jakub Tomczykowski.

Regulamin imprezy sprawił, że przed ostatnim zawodami zawodnikom z najstarszej grupy odjęto punkty zdobyte w najgorszym występie podczas cyklu. Skorzystał na tym Kamiński, który zaczął zmagania dopiero od drugiego turnieju. W pierwszym pauzował, do walki włączył się później od pozostałych.

W ten sposób przewaga Marcina Łączyńskiego nad najgroźniejszym konkurentem zmalała do zaledwie dziesięciu punktów (przed odjęciem było to 65). Działdowianin próbował ją zachować, ale losy zmagań potoczyły się w taki sposób, że o mistrzostwie rozstrzygnął pojedynek dwóch najlepszych tenisistów. Górą z niego wyszedł Kamiński, dzięki temu mógł świętować wygraną w cyklu Grand Prix. Łączyński był drugi, trzecie miejsce przypadło najlepszemu graczowi z powiatu mławskiego, Pawłowi Szmilowi.

W kategorii do lat 16 Jakub Tomczykowski utrzymał dziesięciopunktową przewagę nad Filipem Chmielewskim. Udało się to mimo tego, że w ostatnich zawodach górą był przeciwnik. Na najniższym stopniu podium uplasował się Dawid Napiórkowski.

Warto dodać, że podczas uroczystości podsumowania Grand Prix nagrodzono najstarszego zawodnika. Specjalną statuetkę odebrał Franciszek Dąbkowski z Mławy.

Kategoria do lat 16
Klasyfikacja generalna:

1. Jakub Tomczykowski 620 pkt.,

2. Filip Chmielewski 610,

3. Dawid Napiórkowski 360,

4. Kacper Zaborowski 340,

5. Adrian Pisarski 210,

6. Cezary Socha 205

Kategoria open
Klasyfikacja generalna:

1. Marek Kamiński 540,

2. Marcin Łączyński 530,

3. Paweł Szmil 345,

4. Cezary Augustynowicz 340,

5. Mirosław Krajewski 326,

6. Waldemar Sosnowski 290,

7. Kamil Jurkiewicz 280,

8. Mirosław Wronowski 265

Najstarszy zawodnik: Franciszek Dąbkowski (Mława)

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x