Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na ulicy Reymonta mławscy policjanci zatrzymali sprawcę wymuszenia


slideerMężczyzna zatrzymany  w wyniku akcji policji na ulicy Reymonta ma postawiony zarzut wymuszenia rozbójniczego oraz kradzieży pieniędzy, kart płatniczych i dokumentów.


Trwają czynności policji i prokuratury w sprawie wymuszenia rozbójniczego do którego doszło 7 marca w Mławie. Podejrzany , którego mławska policja zatrzymała zaraz po zdarzeniu, 9 marca usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego oraz kradzieży pieniędzy, kart płatniczych i dokumentów.

Jak wynika z ustaleń, zatrzymany 35- letni mławianin, spotkał się ze swoim współpracownikiem w jednym z mieszkań na terenie miasta. Towarzyszyło mu jeszcze dwóch innych pracowników firmy, świadczącej kredyty. Podejrzany, grożąc swojej ofierze nożem, zażądał wydania pieniędzy, podpisania weksla In blanco oraz deklaracji pożyczkowej na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Odebrał ofierze telefon komórkowy oraz dowód osobisty. Po zdarzeniu, pokrzywdzony 30- letni mieszkaniec Szczytna natychmiast powiadomił policję. Interweniujące patrole zatrzymały podejrzanego mławianina w centrum miasta. Mężczyzna trafił do mławskiego aresztu. Wraz z nim do komendy przewieziono także dwóch pracowników firmy, obecnych przy wymuszeniu. Podczas przeszukania, w domu zatrzymanego policjanci odnaleźli przywłaszczone dokumenty i karty płatnicze należące do kilku różnych osób.

9 marca, zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego oraz kradzieży pieniędzy, kart płatniczych i dokumentów. Decyzją prokuratury, mławianin pozostaje pod policyjnym dozorem. Trwają czynności – informuje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

oprac. JK

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x