Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Klezmafour zagrał dla naszych pań


sliderMiejski Dom Kultury tym razem zaprosił mieszkańców Mławy na koncert zespołu „Klezmafour”, gwarantując wszystkim przedstawicielkom płci pięknej darmowy wstęp z racji ich święta. Spora grupa mieszkańców naszego miasta, nie tylko kobiet z tego zaproszenia skorzystała.


9 marca br. Filharmonia Narodowa przeniosła nas w świat muzyki zespołu Klezmafour, który, czerpiąc natchnienie z tradycyjnej muzyki żydowskiej, gra własne jak i aranżowane przez siebie kompozycje folkowe. Oprócz instrumentów charakterystycznych dla klezmerskiego muzykowania, takich jak skrzypce, klarnet i akordeon, usłyszymy także kontrabas i perkusję.

Nazwa zespołu oznacza, że zespół gra utwory nawiązujące do muzyki z czterech stron świata. Klezmafour czerpie z muzyki rosyjskiej, bułgarskiej, bałkańskiej, żydowskiej a także polskiej.
Klezmerami nazywano wędrownych, żydowskich muzyków w XVIII w, którzy wywodzili się z dolnych warstw drabiny społecznej.

Zespół wystąpił w składzie:
Skrzypce – Andrzej Czapliński
Klarnet – Wojciech Czapliński
Akordeon – Rafał Grząka
Kontrabas – Gabriel Tomczuk
Perkusja – Kami Siciak

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x