Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Klezmafour zagrał dla naszych pań


sliderMiejski Dom Kultury tym razem zaprosił mieszkańców Mławy na koncert zespołu „Klezmafour”, gwarantując wszystkim przedstawicielkom płci pięknej darmowy wstęp z racji ich święta. Spora grupa mieszkańców naszego miasta, nie tylko kobiet z tego zaproszenia skorzystała.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


9 marca br. Filharmonia Narodowa przeniosła nas w świat muzyki zespołu Klezmafour, który, czerpiąc natchnienie z tradycyjnej muzyki żydowskiej, gra własne jak i aranżowane przez siebie kompozycje folkowe. Oprócz instrumentów charakterystycznych dla klezmerskiego muzykowania, takich jak skrzypce, klarnet i akordeon, usłyszymy także kontrabas i perkusję.

Nazwa zespołu oznacza, że zespół gra utwory nawiązujące do muzyki z czterech stron świata. Klezmafour czerpie z muzyki rosyjskiej, bułgarskiej, bałkańskiej, żydowskiej a także polskiej.
Klezmerami nazywano wędrownych, żydowskich muzyków w XVIII w, którzy wywodzili się z dolnych warstw drabiny społecznej.

Zespół wystąpił w składzie:
Skrzypce – Andrzej Czapliński
Klarnet – Wojciech Czapliński
Akordeon – Rafał Grząka
Kontrabas – Gabriel Tomczuk
Perkusja – Kami Siciak

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x