Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jakub siódmy w Polsce, życiówki AnnyW Olsztynie odbyły się trzydniowe mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu. Reprezentanci mławskiego Płetwala nie zdobyli medalu, ale zarówno Jakub Szczepański, jak i Anna Powązka mają powody do zadowolenia.

Już pierwszego dnia urodzony w 2002 roku Jakub sprawił ogromną niespodziankę. Przebił się do finału A na dystansie 50m stylem klasycznym. W eliminacjach ustanowił rekord życiowy (32.33), poprawiając go aż o ponad dwie sekundy. W decydującym wyścigu popłynął nieznacznie wolniej (32.37), ale wystarczyło to do zdobycia siódmego miejsca.

Na 100 metrów stylem klasycznym wypływał w eliminacjach siedemnasty czas. To wystarczyło do udziału w finale B. Ostatecznie został sklasyfikowany na tym dystansie na trzynastym miejscu. Wynik 1.11.76 to nowa „życiówka” zawodnika prowadzonego przez Michała Chlastosza.

Koleżanka klubowa Jakuba nie zanotowała tak spektakularnych występów. Walczyła jednak dzielnie, o czym mogą świadczyć aż cztery rekordy życiowe. Najbardziej spektakularnie wyglądało to w

przypadku 100 metrów stylem zmiennym. Popłynęła aż o cztery sekundy szybciej, niż jej najlepszy czas na tym dystansie.

Wyniki
Jakub Szczepański – 7 miejsce na 50 metrów stylem klasyczny (32.37 – rekord życiowy),
13 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym (1.11.76 – rekord życiowy), 33 miejsce na 200 metrów stylem klasycznym (2.45.19 – rekord życiowy), 92 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym (32.55 – rekord życiowy), 47 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym (1.09.47 – rekord życiowy)
Anna Powązka – 52 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym (34.33 – rekord życiowy), 51 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym (1.13.49 – rekord życiowy), 48 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym (2.38.24 – rekord życiowy), 93 miejsce na 100 metrów stylem zmiennym (1.21.19- rekord życiowy)

W piątek 11 marca rozpoczną w Gliwicach i Lublinie mistrzostwa Polski 17 i 18 latach. W pierwszej kategorii wiekowej powalczą Aleksandra Kowalska i Urszula Szymańska, natomiast w drugiej Andżelika Łyczek, Maja Bużycka i Bartosz Szczepański.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x