Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Śluby poza USC nie są jeszcze w Mławie popularne


slub-4aOd 1 marca 2015 roku obowiązuje znowelizowana ustawa – Prawo o aktach stanu cywilnego. Jedną z ciekawszych zmian jest możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza urzędem stanu cywilnego. W ciągu pierwszego roku obowiązywania nowych przepisów w Mławie miały miejsce tylko trzy takie śluby.


– Od marca 2015 odbyły się trzy śluby poza lokalem. Dwa miały miejsce w domu nupturientów (jeden ze względu na stan zdrowia jednej z osób czyli bez opłaty) a jeden w restauracji „Pod świerkami” w Krajewie – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława Magdalena Grzywacz.

Dla tych, którzy nie czują potrzeby zawarcia związku w niezwykłych miejscach śluby nadal są udzielane w urzędach stanu cywilnego. Dla tych którzy jednak chcieliby powiedzieć „Tak” np. w zamku, w Kopalni Soli w Wieliczce, na statku, latarni morskiej, pod wodą, w awionetce, w muzeum, w galerii, w fabryce, w stodole, w tramwaju, jaskini, na murawie piłkarskiej czy lodowisku od roku w polskie prawo daje taką możliwość.

Kierownicy USC mogą samodzielnie podejmować decyzję czy przychylą się do wniosku o udzielenie ślubu w miejscu i czasie wskazanym przez wnioskodawców czy też nie. Od pary będzie zależało jak uzasadnią swój wniosek oraz w jaki sposób zabezpieczą zachowanie uroczystej formy i bezpieczeństwa. Ostateczna decyzja będzie należała do kierownika USC. Ślub poza urzędem kosztuje 1000 zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x