Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Siódme – „nie kradnij”


slider2Trwają czynności mławskiej policji w sprawie dwóch włamań w miejscowości Modła. Do obu zdarzeń doszło w ciągu minionego tygodnia.


W nocy z 3 na 4 marca br., nieznany sprawca, po podważeniu drzwi garażowych, dostał się do pomieszczeń gospodarczych, skąd ukradł rower marki Kross, kosiarkę spalinową oraz radia samochodowe na szkodę mieszkańca Mławy.

Pomiędzy 1 a 4 marca br., nieznani sprawcy po podważeniu okna w nowo budowanym domu jednorodzinnym, dostali się do wnętrza budynku. Wynieśli aparat fotograficzny oraz pilarkę do drewna na szkodę dwóch mieszkańców pow. mławskiego.

Policja ostrzega – sprawcy włamań wybierają miejsca rzadziej odwiedzane przez właścicieli czyli piwnice, pomieszczenia gospodarcze, tereny budowy. Interesują ich elektronarzędzia oraz inne, łatwe do zbycia sprzęty a także elementy metalowe. Zanim dojdzie do włamania, sprawcy sprawdzają teren i obyczaje właścicieli. Warto zatem zwrócić uwagę na obce, podejrzanie zachowujące się osoby i powiadomić policję. Nie ma stuprocentowo pewnej metody na złodzieja ale ostrożność i czujność to zachowania odstraszające potencjalnych sprawców kradzieży. Należy także odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Stara, zużyta kłódka, skobel lub wysłużony zamek to elementy zachęcające przestępcę – przestrzega rzecznik prasowy KPP w Mławie Anna Pawłowska.

oprac. JK

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x