Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na Dzień Kobiet niebieskie serduszka od mazowieckiej drogówki


serducha 0058 marca mławscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wręczać będą paniom niebieskie, pachnące kwiatami serduszka kampanii „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”. Wszystko to w ramach „Dnia kobiet z mazowiecką drogówką”.


Policjanci rozmawiać będą z paniami, zarówno tymi za kierownicą jak i pasażerkami pojazdów, na temat bezpieczeństwa na drodze. Policjanci liczą, że panie będą dawały dobry przykład jako uczestniczki ruchu drogowego oraz upominały bliskich przed brawurą i nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

Jak wynika z policyjnych analiz, panie są znacznie bardziej ostrożne za kierownicą niż panowie. Rzadziej dopuszczają się wykroczeń drogowych a groźne wypadki są częściej powodowane przez panów.
Dlatego już 10 marca policjanci ruchu drogowego prowadzić będą działania „ Prawdziwy mężczyzna za kółkiem”, zwracając szczególną uwagę na zachowanie panów za kierownicą. Podczas kontroli rozmawiać będą o problemie agresji drogowej i upominać przed konsekwencjami brawurowej, nieostrożnej jazdy. Przypomną także, że kierując autem należy pamiętać o odpowiednim zachowaniu i oszczędzić pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego wulgaryzmów, obraźliwych gestów i trąbienia.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x