Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Weekendowe kontrole. Policja apeluje o ostrożność


policja-sliderMławska policja zapowiada kolejne weekendowe kontrole. Pod szczególnym policyjnym nadzorem znajdą się piesi oraz stan trzeźwości kierujących.


W ciągu tygodnia mławscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 315 kierujących. Pomimo prowadzonych systematycznie kontroli, wciąż jednak nie brakuje na naszych drogach nietrzeźwych kierowców.

W środę, 2 marca o godz. 15:00 w miejscowości Józefowo, gm. Radzanów, patrol policji zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki Fiat Seicento. Leszek Sz. lat 45, zam. pow. mławski miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawa jazdy.

Podczas weekendu policjanci zwracać będą także szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. W 2015 roku na terenie pow. mławskiego odnotowano 16 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 7 osób a 11 zostało rannych. Zdarzenia z udziałem pieszych to 25 procent wszystkich wypadków na drogach powiatu. Przyczynami wypadków z udziałem pieszych było wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie w miejscu niedozwolonym, poruszanie się nieprawidłową stroną drogi. Tragiczne ofiary zdarzeń to również piesi nie używający po zmierzchu elementów odblaskowych. Przyczyną wypadków było również nieudzielenie przez kierującego pierwszeństwa pieszemu na przejściu.

Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne potrwają przez cały weekend.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x