Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dawny budynek urzędu pracy zdewastowany. Szkody wyszacowano na ponad 7 tys zł.


sliderWyważone okno, uszkodzone drzwi wewnętrzne, zniszczone wykładziny, panele ścienne, oprawy oświetleniowe, ślady libacji w postaci walających się pustych butelek po alkoholu i petów.


Taki obraz zastał pracownik urzędu pracy wewnątrz budynku przy ulicy Piłsudskiego, w dniu 18 lutego br. Następne włamanie miało miejsce  22 lutego i spowodowało kolejną dewastację obiektu. Szkody w mieniu wyszacowano na ponad 7 tys zł.

Powiatowy Urząd Pracy całkowicie przeniósł się do nowej siedziby na ulicy Wyspiańskiego w końcu grudnia 2015 r. Starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Piłsudskiego wraz z budynkiem. Jak pisaliśmy już w Codzienniku Mławskim jedyną ofertę na kwotę 1,2 mln zł złożył Karol Ludwiński. Nie zjawił się on jednak u notariusza w celu podpisania aktu notarialnego nabycia nieruchomości, tym samym transakcja nie została sfinalizowana i starostwo powtórnie wystawiło obiekt na sprzedaż.

– Do włamania doszło dwukrotnie, w dniach 18 i 22 lutego br. Sprawcy dostali się do budynku wyważając okno na tyle budynku od strony salonu meblowego. Sprawę zgłosiliśmy natychmiast Komendzie Powiatowej Policji w Mławie i mamy informację, że sprawcy już zostali zatrzymani. Są to młodzi ludzie. Pomimo, że Powiatowy Urząd Pracy przeniósł się już całkowicie na ulicę Wyspiańskiego, opiekę nad budynkiem naszej dawnej siedziby do momentu jego sprzedaży zarząd powiatu powierzył naszej jednostce. Budynek jest ubezpieczony, wyposażony w system alarmowy, oraz nadzorowany przez pracownika urzędu pracy. Budynek jest pusty – informuje Beata Osowska kierownik wydziału Organizacyjno – Administracyjnego Powiatowego Urzędu Pracy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
6 lata temu

„Budynek jest ubezpieczony, wyposażony w system alarmowy, oraz nadzorowany przez pracownika urzędu pracy” – jak widać system alarmowy bardzo sprawny, a nadzór nad budynkiem również bez zastrzeżeń, jeśli w ciągu kilku dni były 2 włamania, a może to włamania na zlecenie? celem obniżenia wartości obiektu?
Zdaje się, że jest już ogłoszony następny przetarg na sprzedaż tego obiektu za 1,2mln.zł. Ponieważ cena wywoławcza jest wysoka, czyż nie trzeba jej na gwałt obniżyć? Pan Karol Ludwiński pewnie kupi ten obiekt, tylko zreflektował się, że za dużo chciał za niego zapłacić.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x