Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wypompowywali wodę, gasili pożary – działania straży pożarnej w okresie od 22.02.2016 do 29.02.2016


straz2


22.02.2016 roku o godzinie 08.38 w Mławie przy ul. Górnej w wyniku intensywnych opadów deszczu (woda przelewająca się z ulicy) została zalana piwnica w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na wypompowaniu wody z budynku przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę 47 minut.

25.02.2016 roku o godzinie 15.07 w Mławie przy Al. Marszałkowskiej w wyniku prawdopodobnie zaprószenie ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru poszycia leśnego w lesie sosnowym. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się ściółkę aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 21 minut.

28.02.2016 roku o godzinie 15.33 w miejscowości Wiśniewko gmina Wiśniewo doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów (Audi A4 i VW Transporter) oraz skutera. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu był patrol policji oraz karetka pogotowia, której zespół udzielał pomocy jednej osobie lekko poszkodowanej. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oprzątnięciu pozostałości powypadkowych. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ tył samochodu Audi A4, przód VW Transporter, częściowo skuter. Straty oszacowano na 20 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 51 minut.

28.02.2016 roku o godzinie 17.22 w miejscowości Żurominek gmina Wiśniewo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia powstał pożar śmieci przy cmentarzu. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Kowalewo polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 51 minut.

29.02.2016 roku o godzinie 04.10 w Mławie przy ul. Płockiej na drodze krajowej nr 7 w wyniku prawdopodobnie rozszczelnienia kontenera z pojazdu wypadły odpady pochodzenia zwierzęcego (jelita), które zagrażają użytkownikom jezdni. Odpady przewożone były do utylizacji. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na usunięciu z jezdni odpadów zwierzęcych. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu obecny był patrol policji, który kierował ruchem. Ruch odbywał się wahadłowo. Zebrane odpady zwierzęce zostały zabrane przez pracowników Rejonu Dróg Krajowych. Akcja trwała 1 godzinę 11 minut.

29.02.2016 roku o godzinie 07.21 w miejscowości Kęczewo gmina Lipowiec Kościelny doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na wygaszeniu pieca oraz zasypaniu palących się sadzy w kominie przy pomocy proszku. Następnie przeczyszczono komin a pozostałości wyniesiono i dogaszono na zewnątrz. Akcja trwała 2 godziny 5 minut.

Źródło:PSP Mława mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x