Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętychksp Mława
Reklama

Mławianie uczcili na sportowo pamięć żołnierzy wyklętych. Na trasę biegu o długości 1963 metrów wyruszyło ponad 200 biegaczy w różnym wieku. Na starcie stawiły się całe rodziny. Nie zabrakło władz powiatowych i miejskich na czele z głównym patronem imprezy burmistrzem Mławy Sławomirem Kowalewskim.

Dystans do pokonania nie był przypadkowy – w 1963 roku zginął ostatni z „wyklętych” żołnierzy Józef Franczak „Lalek”. Na uczestników czekały pamiątkowe koszulki i okolicznościowe medale. Ale nie tylko takie zaplanowano atrakcje – na wszystkich czekało ognisko, na którym można było upiec m.in. kiełbasę.

Na tym nie skończyły się emocje sportowe. Kilkanaście minut później odbył się dodatkowy bieg. Tym razem śmiałkowie mieli do pokonania dziesięć kilometrów. Końcowa kolejność, podobnie jak w przypadku pierwszego wyścigu, zupełnie się nie liczyła. Najważniejszy był sam udział. Gwoli ścisłości trzeba odnotować, że jako pierwszy linię mety przekroczył działdowianin Zbigniew Bartkowski. Druga była jego krajanka Martyna Konarzewska, na trzecim miejscu finiszował Michał Chlastosz z Tempo Mława.

W trakcie imprezy odbyła się przeprowadzona przez harcerzy zbiórka pieniędzy na budowę pomnika żołnierzy wyklętych.

RS

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x