Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wystawa w bibliotece. Słowem malowane – ilustracje do dzieł Henryka Sienkiewicza


slowem-malowane-sliderW holu Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie można oglądać wystawę ph. Słowem malowane – ilustracje do dzieł Henryka Sienkiewicza.  Ekspozycja powstała w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza.

KSP Mława nabór

Prezentacja obejmuje prace artystów, którzy przenieśli wizje literackie Sienkiewicza tworzone „ku pokrzepieniu serc” na płótno i papier, m.in. Juliusza Kossaka, Piotra Stachiewicza, Konstantego Górskiego, Stanisława Batowskiego, Jana Matejki, Józefa Brandta.

Przypomnijmy, 18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, pisarza, który – jak podkreślili senatorowie – „Poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń.”

Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem br. roku jest fakt, że w listopadzie 2016 wypada 100 rocznica śmierci pisarza.

Biblioteka serdecznie zaprasza na wystawę w godzinach otwarcia biblioteki:

poniedziałek – środa, piątek:
11.00 – 18.00

sobota:
9.00 – 16.00

czwartek:
biblioteka nieczynna

Źródło i zdjęcie: MBP im. B. Prusa w Mławie

Oprac. MP

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz