Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Daniel W. od 24 lutego osadzony w Areszcie Śledczym w Działdowie


kopernika– Po otrzymaniu opinii sporządzonej przez biegłych z zakresu psychiatrii z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, która wpłynęła do Sądu Rejonowego w Mławie 5 lutego br., sędzia wydał zarządzenie niezwłocznego wydania nakazu osadzenia skazanego w Areszcie Śledczym w Działdowie. W areszcie Daniel W. został osadzony 24 lutego br.- informuje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku.

KSP Mława nabór

Daniel W. to sprawca głośnego wypadku w dniu 30 grudnia 2012 r. na przejściu dla pieszych na ulicy Kopernika, w wyniku którego śmierć poniosła 18 letnia uczennica mławskiego liceum, a ciężko ranny został idący z nią kolega.

Daniel W. skazany został prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Mławie w dniu 24 listopada 2014 na karę dwóch lat i sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, dwa lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i zadośćuczynienie finansowe.

Sąd Okręgowy w Płocku w dniu 27 marca 2015 podtrzymał wyrok mławskiego sądu, uchylając jednak obowiązek zadośćuczynienia.

Następnie 16 lipca 2015 Sąd Rejonowy w Mławie wyraził zgodę na 3 miesięczne odroczenie odbywania kary pozbawienia wolności ze względu na stan zdrowia skazanego.

Mławski sąd 5 listopada 2015 rozpatrując wniosek obrońcy o bezterminowe odroczenie wykonywania kary pozbawienia wolności, zgodnie z wnioskiem prokuratora wystąpił o opinię do biegłych z zakresu psychiatrii z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

–  Mławska prokuratura 11 listopada 2015 r. wystąpiła do starosty mławskiego o cofnięcie Danielowi W. uprawnień do kierowania pojazdami, ze względu na to, że minął orzeczony przez sąd dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a z przedłożonej przez obrońcę skazanego dokumentacji medycznej można było wywnioskować, że stan zdrowia skazanego nie pozwala na prowadzenie pojazdów. Decyzję taką starosta mławski wydał 18 stycznia 2016 – podaje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Daniel W. od 24 lutego osadzony w Areszcie Śledczym w Działdowie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Czytelnik
Gość

Włosi uchwalili nową ustawę wprowadzającą do kodeksu karnego przestępstwo zabójstwa drogowego:
„Ustawa wprowadza kary od 8 do 12 lat więzienia dla kierowców, którzy spowodowali wypadek ze skutkiem śmiertelnym pod silnym wpływem alkoholu (co najmniej 1,5 promila) bądź narkotyków lub przekroczyli dozwoloną prędkość o co najmniej 50 kilometrów na godzinę. Gdy zginie więcej niż jedna osoba, kara ta wzrasta do 18 lat.
Przewiduje się też surowe kary polegające na odebraniu prawa jazdy; najwyższe, na co najmniej 30 lat – w przypadku ucieczki z miejsca śmiertelnego wypadku.”
i tak powinno być u nas.

gość
Gość

4 lata wałkuje się sprawa naćpanego gnojka który pozbawił życia młodą dziewczynę .Jest prawomocny wyrok .Sąd w Płocku wyrok podtrzymał ,to z kolei mławski sąd przedłużył wykonanie na trzy miesiące i tak się bawią w kotka i myszkę.Mimo że wyrok śmiesznie niski to jeszcze odwlekają z wykonaniem.Mataczenia ciąg dalszy.Jaki areszt śledczy ? Ktoś wyżej powinien się tym zainteresować.

Ktoś
Gość

Czy to ten gość od napojów i wody Pierrot ?

...
Gość

Areszt śledczy? dlaczego? przecież on ma chyba prawomocny wyrok do odsiadki, a więc winno być więzienie, a nie areszt.

GET
Gość

dobre i to

Leito
Gość

Zamknac go do konca zycia

wpDiscuz