Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Daniel W. od 24 lutego osadzony w Areszcie Śledczym w Działdowie


kopernika– Po otrzymaniu opinii sporządzonej przez biegłych z zakresu psychiatrii z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, która wpłynęła do Sądu Rejonowego w Mławie 5 lutego br., sędzia wydał zarządzenie niezwłocznego wydania nakazu osadzenia skazanego w Areszcie Śledczym w Działdowie. W areszcie Daniel W. został osadzony 24 lutego br.- informuje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku.

Sprzedam Piec


Daniel W. to sprawca głośnego wypadku w dniu 30 grudnia 2012 r. na przejściu dla pieszych na ulicy Kopernika, w wyniku którego śmierć poniosła 18 letnia uczennica mławskiego liceum, a ciężko ranny został idący z nią kolega.

Daniel W. skazany został prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Mławie w dniu 24 listopada 2014 na karę dwóch lat i sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, dwa lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i zadośćuczynienie finansowe.

Sąd Okręgowy w Płocku w dniu 27 marca 2015 podtrzymał wyrok mławskiego sądu, uchylając jednak obowiązek zadośćuczynienia.

Następnie 16 lipca 2015 Sąd Rejonowy w Mławie wyraził zgodę na 3 miesięczne odroczenie odbywania kary pozbawienia wolności ze względu na stan zdrowia skazanego.

Mławski sąd 5 listopada 2015 rozpatrując wniosek obrońcy o bezterminowe odroczenie wykonywania kary pozbawienia wolności, zgodnie z wnioskiem prokuratora wystąpił o opinię do biegłych z zakresu psychiatrii z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

–  Mławska prokuratura 11 listopada 2015 r. wystąpiła do starosty mławskiego o cofnięcie Danielowi W. uprawnień do kierowania pojazdami, ze względu na to, że minął orzeczony przez sąd dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a z przedłożonej przez obrońcę skazanego dokumentacji medycznej można było wywnioskować, że stan zdrowia skazanego nie pozwala na prowadzenie pojazdów. Decyzję taką starosta mławski wydał 18 stycznia 2016 – podaje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
5 lata temu

Włosi uchwalili nową ustawę wprowadzającą do kodeksu karnego przestępstwo zabójstwa drogowego:
„Ustawa wprowadza kary od 8 do 12 lat więzienia dla kierowców, którzy spowodowali wypadek ze skutkiem śmiertelnym pod silnym wpływem alkoholu (co najmniej 1,5 promila) bądź narkotyków lub przekroczyli dozwoloną prędkość o co najmniej 50 kilometrów na godzinę. Gdy zginie więcej niż jedna osoba, kara ta wzrasta do 18 lat.
Przewiduje się też surowe kary polegające na odebraniu prawa jazdy; najwyższe, na co najmniej 30 lat – w przypadku ucieczki z miejsca śmiertelnego wypadku.”
i tak powinno być u nas.

gość
gość
5 lata temu

4 lata wałkuje się sprawa naćpanego gnojka który pozbawił życia młodą dziewczynę .Jest prawomocny wyrok .Sąd w Płocku wyrok podtrzymał ,to z kolei mławski sąd przedłużył wykonanie na trzy miesiące i tak się bawią w kotka i myszkę.Mimo że wyrok śmiesznie niski to jeszcze odwlekają z wykonaniem.Mataczenia ciąg dalszy.Jaki areszt śledczy ? Ktoś wyżej powinien się tym zainteresować.

Ktoś
Ktoś
5 lata temu

Czy to ten gość od napojów i wody Pierrot ?

...
...
5 lata temu

Areszt śledczy? dlaczego? przecież on ma chyba prawomocny wyrok do odsiadki, a więc winno być więzienie, a nie areszt.

GET
GET
5 lata temu

dobre i to

Leito
Leito
3 lata temu
Reply to  GET

Zamknac go do konca zycia

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x