Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Przyznał się do winy, ale odmawia zeznań i wyjaśnień.


sad-okregowy-w-plockuW piątek 19 lutego br. przed Sądem Okręgowym w Płocku rozpoczął się proces  16 letniego Damiana Ch. Nastolatek z gm. Dzierzgowo, który uderzył policjantkę siekierą w głowę, odpowiada przed sądem jak dorosły.  Jest oskarżony o usiłowanie podwójnego zabójstwa.

Nieletni usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa, za co grozi mu do 25 lat więzienia. Ponieważ jest nieletni, nie może być skazany na dożywocie. Jak informuje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, nieletni przyznał się do winy, odmówił złożenia wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

W dniu 19 lutego br. sąd przesłuchał matkę Damiana Ch., jego kolegów i pokrzywdzonego funkcjonariusza  policji. Natomiast w środę 24 lutego br. sąd wysłuchał funkcjonariusza  policji, który przyjmował zgłoszenie przez Damiana Ch. i jednego świadka.

Pokrzywdzona funkcjonariuszka policji nie stawiła się ze względu na stan zdrowia, nieobecność usprawiedliwiła zwolnieniem lekarskim. Sąd wyznaczył kolejne posiedzenie na 24 marca, na którym zaplanował przesłuchać biegłego psychologa i pokrzywdzoną funkcjonariuszkę policji.

Przypomnijmy, Damian Ch. 14 lutego 2015 w nocy zadzwonił do mławskiej komendy ze zgłoszeniem awantury domowej w miejscowości Tańsk-Przedbory (gm. Dzierzgowo). Na miejsce pojechał patrol z posterunku w Szydłowie. Dom był otwarty, światło zgaszone i nikt nie odpowiadał na wezwania stróżów prawa. Do środka pierwszy wszedł policjant, a za nim jego partnerka. W tym momencie schowany za drzwiami napastnik uderzył ją siekierą w głowę, funkcjonariusz obezwładnił szybko chłopaka, choć ten szarpał się i próbował atakować. Badania na trzeźwość wykazały, że w momencie zdarzenia był pijany, miał ok. 2 prom. alkoholu w organizmie. Po zdarzeniu trafił na obserwację sądowo-psychiatryczną. Biegli stwierdzili, że jest zdrowy psychicznie i „w chwili popełnienia czynu miał zdolność jego rozpoznania oraz pokierowania swoim postępowaniem”.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500