Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Przyznał się do winy, ale odmawia zeznań i wyjaśnień.


sad-okregowy-w-plockuW piątek 19 lutego br. przed Sądem Okręgowym w Płocku rozpoczął się proces  16 letniego Damiana Ch. Nastolatek z gm. Dzierzgowo, który uderzył policjantkę siekierą w głowę, odpowiada przed sądem jak dorosły.  Jest oskarżony o usiłowanie podwójnego zabójstwa.

KSP Mława nabór

Nieletni usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa, za co grozi mu do 25 lat więzienia. Ponieważ jest nieletni, nie może być skazany na dożywocie. Jak informuje Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, nieletni przyznał się do winy, odmówił złożenia wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

W dniu 19 lutego br. sąd przesłuchał matkę Damiana Ch., jego kolegów i pokrzywdzonego funkcjonariusza  policji. Natomiast w środę 24 lutego br. sąd wysłuchał funkcjonariusza  policji, który przyjmował zgłoszenie przez Damiana Ch. i jednego świadka.

Pokrzywdzona funkcjonariuszka policji nie stawiła się ze względu na stan zdrowia, nieobecność usprawiedliwiła zwolnieniem lekarskim. Sąd wyznaczył kolejne posiedzenie na 24 marca, na którym zaplanował przesłuchać biegłego psychologa i pokrzywdzoną funkcjonariuszkę policji.

Przypomnijmy, Damian Ch. 14 lutego 2015 w nocy zadzwonił do mławskiej komendy ze zgłoszeniem awantury domowej w miejscowości Tańsk-Przedbory (gm. Dzierzgowo). Na miejsce pojechał patrol z posterunku w Szydłowie. Dom był otwarty, światło zgaszone i nikt nie odpowiadał na wezwania stróżów prawa. Do środka pierwszy wszedł policjant, a za nim jego partnerka. W tym momencie schowany za drzwiami napastnik uderzył ją siekierą w głowę, funkcjonariusz obezwładnił szybko chłopaka, choć ten szarpał się i próbował atakować. Badania na trzeźwość wykazały, że w momencie zdarzenia był pijany, miał ok. 2 prom. alkoholu w organizmie. Po zdarzeniu trafił na obserwację sądowo-psychiatryczną. Biegli stwierdzili, że jest zdrowy psychicznie i „w chwili popełnienia czynu miał zdolność jego rozpoznania oraz pokierowania swoim postępowaniem”.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz